امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40550
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و چاک هیگل، وزیر دفاع این کشور از جمله مقامات ارشد آمریکایی هستند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و چاک هیگل، وزیر دفاع این کشور از جمله مقامات ارشد آمریکایی هستند که در نشست مقامات این کشور با اعضای کنگره در روز پنجشنبه، 7 شهریور، شرکت خواهند کرد.

این نشست که به صورت کنفرانس تلفنی برگزار خواهد شد به بررسی تحولات سوریه و اقدام نظامی در این کشور خواهد پرداخت.

این خبر را یکی از اعضای ارشد کنگره آمریکا که توسط کاخ سفید از آن مطلع شده است به خبرگزاری رویترز داده است.

به گزارش این خبرگزاری، «سوزان رایس»، مشاور امنیت ملی آمریکا و «جیمز کلاپر»، مدیر اطلاعات ملی این کشور از جمله دیگر افراد شرکت‌کننده در این کنفرانس خواهند بود.

  لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها