امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40559
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجله تایم امروز، پنجشنبه (7 شهریور) در گزارشی درباره تحولات سوریه نوشت: «دیپلماسی با ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجله تایم امروز، پنجشنبه (7 شهریور) در گزارشی درباره تحولات سوریه نوشت: «دیپلماسی با ایران کلید پایان دادن به جنگ سوریه است».

این گزارش ضمن اشاره به تعداد افرادی که در سوریه بر اثر جنگ دو ساله در این کشور کشته یا آواره شده‌اند، می‌نویسد: «دیپلماسی با سوریه مستلزم تعامل کامل با روسیه و به خصوص ایران است؛ دو کشوری که از نفوذ بر روی دمشق برخوردار هستند. در غیر این صورت، جنگ با سوریه احتمالاً بدون آنکه چشم‌اندازی برای آن وجود داشته باشد، بدون پایان ادامه خواهد یافت.»

در ادامه این گزارش تصریح شده است که رهبران ایران درباره تبعات مداخله نظامی در سوریه هشدار داده‌اند اما موضع تهران درباره سلاح‌های شیمیایی و درباره سوریه ممکن است پنجره‌ای برای تعامل با این کشور باز کند.

تایم می‌نویسد: «ایران در جنگ با عراق از حمله شیمیایی نیروهای عراقی آسیب دید. با آنکه ایران مسئولیت حمله شیمیایی سوریه را متوجه شورشی‌های این کشور دانست، رئیس جمهور این کشور روز 27 آگوست در پیامی نوشت که ایران به جامعه بین‌المللی اخطار می‌کند از تمام توانش برای جلوگیری از استفاده از سلاح‌‌های شیمیایی در هر جای دنیا، به خصوص در سوریه جلوگیری کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار