امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40569
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل اعلام کرده تیم بازرسان این نهاد بین‌المللی بعد از ارائه گزارش خود در نیویورک به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل اعلام کرده تیم بازرسان این نهاد بین‌المللی بعد از ارائه گزارش خود در نیویورک به سوریه بازمی‌گردد.

در همین حال، سایت رسمی سازمان ملل هم گزارش داده بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل سفر رسمی خود به اتریش را کوتاه کرده تا به نیویورک بازگردد و در جریان گزارش بازرسان تسلیحاتی این سازمان از منطقه غوطه شرقی در سوریه قرار بگیرد.

دبیر کل سازمان ملل در وین به خبرنگاران گفته کارشناسان ما هنوز در سوریه و در حال بررسی استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور هستند.

وی افزود این کارشناسان تا فردا فعالیتشان را ادمه خواهند داد، شنبه صبح سوریه را ترک خواهند کرد و سپس وی را به سرعت در جریان تحقیقات قرار خواهند داد.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها