امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40572
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی سازمان ملل از گفت‌وگوی تلفنی بان‌کی‌مون دبیر کل این نهاد بین‌المللی با باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی سازمان ملل از گفت‌وگوی تلفنی بان‌کی‌مون دبیر کل این نهاد بین‌المللی با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

طبق اعلام سایت رسمی سازمان ملل آقای بون‌کی‌مون امروز در وین گفت به صورت تلفنی با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا صحبت کرده است.

بان‌کی‌مون در این گفت‌وگو با رئیس جمهور آمریکا درباره نحوه همکاری سازمان ملل و واشنگتن و همچنین درباره نحوه تسریع فرایند تحقیقات سازمان ملل گفت‌وگو کرده است.

بان‌کی‌مون گفت: «من به او گفتم ما به طور حتم نتایج اطلاعات و تحلیل نمونه‌ها و شواهد را با اعضای شورای امنیت و در کل با اعضای سازمان ملل در میان خواهیم گذاشت.»

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها