امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40574
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی سازمان ملل خبر داد فعالیتهای تحقیقاتی تیم بازرسان سازمان ملل در سوریه تا فردا ادامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی سازمان ملل خبر داد فعالیتهای تحقیقاتی تیم بازرسان سازمان ملل در سوریه تا فردا ادامه خواهد گفت.

بان‌کی‌مون هم در وین امروز، ضمن اظهار همین نکته گفته این تیم صبح شنبه راهی نیویورک خواهد شد و دبیر کل را در جریان نتایج تحقیقات قرار خواهد داد.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

   سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها