امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40577
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 90
 «حسن عبد العظیم»، رئیس کمیته هماهنگی معارضان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد که این ...

 «حسن عبد العظیم»، رئیس کمیته هماهنگی معارضان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد که این کمیته در برابر هرگونه تجاوز آمریکا به سوریه مقاومت خواهد کرد و در یک سنگر در کنار ارتش سوریه به دفاع از میهن خود خواهیم پرداخت.

عبد العظیم گفت: کمیته هماهنگی معارضان سوریه به شدت هرگونه تجاوز و تعدی خارجی به سوریه را محکوم می‌کند و براین باور است که این تهدیدات ناقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است و موضع کمیته در خصوص مقاومت در برابر این تجاوزها قاطع و جدی است.

رئیس کمیته هماهنگی معارضان سوریه در پاسخ به این سوال که این کمیته در برابر تجاوز طرف‌های خارجی چه موضعی اتخاذ خواهد کرد، گفت: کمیته در سنگر وطن ومردم و دولت سوریه خواهد بود و ارتش سوریه نیز یکی از ارکان دولت سوریه است و وظیفه قانونی آن دفاع از وطن است.

وی افزود: کمیته هماهنگی معارضان سوریه در یک سنگر در کنار ارتش سوریه در قبال هرگونه تجاوز و تعدی که از جانب هر طرف به سوریه صورت گیرد، خواهد بود.

عبد العظیم در خصوص موضع «ائتلاف معارضان سوری» که از تجاوز احتمالی کشورهای غربی و آمریکا حمایت کرده و آن را ضربه به نظام سوریه و نه سوریه به شمار آورده بود، گفت: کمیته معارضان سوریه موضع تمام اطراف سوری که حامی و تایید کننده تجاوز به سوریه است، را رد و تاکید می‌کند که این کمیته رابطه خود با چنین طرف‌هایی را قطع خواهد کرد.

عبد العظیم ضمن تایید اجرای توافقنامه دفاع مسترک ایران و سوریه برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی به سوریه از تمام کشورهای عربی و اسلامی خواست برای پاسخ به این تهدیدات در کنار سوریه قرار گیرند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها