امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40578
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 133
به گزار ش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری به اظهارنظر درباره اقدام نظامی احتمالی در سوریه، در ...

به گزار ش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری به اظهارنظر درباره اقدام نظامی احتمالی در سوریه، در واکنش به آنچه ادعا می‌شود حمله شیمیایی در منطقه غوطه شرطی بوده، پرداخت.

سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا بدون مجوز کنگره هم در سوریه وارد عمل می‌شود.‌

وی همچنین افزود باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی واکنش مناسب در سوریه است. ارنست تصریح کرد اوباما تماس‌های گسترده‌ای با دیگر متحدین کشورش دارد تا واکنشی مناسبی به نظام سوریه بدهد.

به گفته وی اوباما با مرکل، صدراعظم آلمان و متحدان دیگر آمریکا تماس گرفته است.

جاش ارنست ضمن تکرار ادعاهایی درباره اینکه دولت بشار اسد انبارهایی از سلاح‌های شیمیایی در اختیار دارد، گفت دلایل قاطع درباره اینکه نظام سوریه از این سلاح‌ها استفاده کرده وجود ندارد.

ارنست در عین حال ادعا کرد دلایل دیگر نشان می‌دهند این تنها نظام سوریه است که توانایی استفاده از این سلاح های شیمیایی را داشته است. 

سخنگوی کاخ سفید گفت گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره آنچه به زعم وی حمله شیمیایی بوده است هنوز نهایی نشده و تا آخر هفته جاری (تا روز یکشنبه) ارائه می‌شود.

وی گفت هنوز تصمیمی درباره نحوه واکنش آمریکا به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه گرفته نشده ولی رایزنی‌ها با کنگره تا فردا ادامه خواهد داشت.

ارنست همچنین افزود هدف از این اقدام نظامی تغییر نظام سوریه نیست، بلکه اجرای قوانین بین‌المللی است.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.
 
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها