امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4059
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با رئیس مجلس ملی سوریه با ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با رئیس مجلس ملی سوریه با اشاره به توافقنامه‌ اتحادیه عرب با آمریکا به منظور این‌که اسراییل به مرزهای 1967 برگردد اظهار داشت: این موضوع بیشتر جنبه‌ بازیگوشی دارد و به دلیل فشارهایی که به اسراییل وارد شده می‌خواهند گشایشی برای آنها از نظر سیاسی ایجاد کنند.

وی افزود: آنها سعی می‌کنند که اسرائیل را به نحوی از انزوا خارج کنند اما اگر به این موضوع بیشتر دقت شود متوجه می‌شویم که جنبه‌ ماجراجویی‌ها در سوریه برای چه هدفی است.

لاریجانی ادامه داد: این طرح‌ها در چند دهه اخیر زیاد وجود داشته و با سر و صدایی به وجود می‌آید و بعد فراموش می‌شود.

لاریجانی گفت: پایداری سوریه را در مقاومت ستایش می‌کنیم، این مایه تاسف است که آمریکا و برخی کشورهای غربی مرتب شعار می‌دهند که با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند اما در اصل موضوع به معارضان سوریه و تروریست‌ها پول و سلاح می‌دهند.

وی ادامه داد: کشور سوریه نیز آمادگی دارد در مذاکرات به طور روشن و شفاف با گروه‌های مختلف سیاسی به یک راه حل سیاسی در سوریه دست پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تصمیم آینده‌ سوریه باید از میان صندوق‌های رای بیرون آید.

لاریجانی با بیان اینکه هرگونه اصلاحات در سوریه باید بر اساس رای مردم باشد، خاطرنشان کرد: اصلاحات با سرنیزه و توپ و سلاح صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به مساله‌ بحرین گفت: در بحرین هم دیدیم که با سلاح نمی‌توانند مشکلات را حل کنند؛ لذا باید مسیری که برای اصلاحات در سوریه ضمن گفت‌وگوها صورت گرفته است ادامه یافته و مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش فارس در ادامه محمد جهاد اللحام اظهار داشت: سوریه جزو کشورهای مقاومت است و در گذشته تلاش‌هایی به کار گرفته شد تا مبارزه را کنار بگذارند اما سوریه تنها نبوده و خط اصلی مقاومت به حساب می‌آید؛ تروریست‌ها گمان می‌کنند که می‌توانند این محور را مورد حمله قرار دهند اما آنها در اشتباه هستند.

رئیس مجلس ملی سوریه ادامه داد: تروریست‌ها کارخانجات، زیرساخت‌های سوریه، راه آهن و خطوط انتقال نفت را مورد حمله قرار داده‌اند و تا کنون بیش از 160 عملیات انتحاری و بمب‌گذاری انجام داده‌اند.

اللحام افزود: متاسفانه وعده‌ آمریکا دروغ بوده و آنها سعی می‌کنند با مطرح کردن این موضوع که با تروریست ها مبارزه می‌کنند، دنیا را فریب دهند و این در حالی است که آنها در تلاش هستند که از تروریست‌های سوریه هم‌چنان حمایت به عمل آورند.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا ادعاهای دروغینی مطرح کرده‌اند مبنی بر این‌که سوریه به سلاح‌های شیمیایی روی آورده است اما همگان می‌دانیم که در عراق چه کارهایی انجام داده‌اند.

رئیس مجلس ملی سوریه با تاکید بر این‌که کشور ایران با دلیری در کنار سوریه ایستاده است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی روابط خود را با ایران ارتقاء بخشیم.

اللحام تصریح کرد: به شما اطمینان می‌دهیم که به برکت حرکت تدافعی و تلاش ارتش عربی سوریه، مقاومت ملت سوریه به پیروزی خواهد رسید؛ چرا که ما هم‌چنان به راه حل سیاسی مسالمت‌آمیز بشار اسد در 2013 پایبند هستیم و این دعوت برای آحاد ملت سوریه بدون هیچ شرایطی نامحدود است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اجلاس مجالس آسیایی سالانه برگزار شده و در پی آن توافقنامه‌ای بر علیه مبارزه با تروریسم به امضا می‌رسد و چرا تا کنون این موضوع به نتیجه نرسیده است؟ گفت: در این‌جا لازم می‌دانم به نکته‌ای تاکید کنم که ایالات متحده آمریکا تمام دنیا را فریب می‌دهد و اگر به مصوبه‌ی سازمان ملل در سال 2001 بازگردیم می‌بینیم که این مصوبه بعد از حوادث سپتامبر انجام شده است؛ به این معنا که تمام کشورها ناگزیرند با تروریسم مبارزه کنند؛ اما ملاحظه می‌کنید که در سوریه برخلاف گفته‌های خود از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

اللحام گفت: هم‌چنان که استحضار دارید سوریه از راه‌های خیرخواهانه و حمایت ایران استقبال می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها