امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40592
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 122
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد شامگاه (پنجشنبه) هفتم شهریور در «یادمان شهدای ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد شامگاه (پنجشنبه) هفتم شهریور در «یادمان شهدای شهریور» در مهدیه تهران با تبیین ویژگی‌های شخصیتی شهیدان رجایی و باهنر، گفت: شهدای شهریور شخصیت‌های فرزانه‌ای بودند که در سایه تربیت دینی و اصلاح روح و جان خود به قله‌های بلند معرفت و ایمان رسیدند.
وی افزود: شهیدان رجایی و باهنر در دوران سیاه ستم‌شاهی همچون ستاره‌های پر فروغی بر آسمان ایران درخشیدند و راه را برای ما هموار کردند.
ابوترابی‌فرد تصریح کرد: اگر انسان در مسیر ایمان خود را آراسته و به مراتب عالی از ایمان برسد، به قله‌های کمال خواهد رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقوا حقیقتی در سایه آراستگی به ایمان و عمل صالح است، گفت: انسان متقی شخصیتی است که خود را در پناه ایمان و عمل صالح از آسیب‌ها و تهدیدهای عالم و طبیعت مصون می‌دارد و مسیر حرکت الی‌الله را تداوم می‌بخشد.
ابوترابی‌فرد تاکید کرد: ما مسئولان در نظام اسلامی تصمیمات‌مان باید بر اساس ادبیات صحیح و منطبق بر اخلاق باشد تا قول سبیل تلقی شود.
وی در مورد شخصیت شهید رجایی گفت: شهید رجایی در طول چند دهه از عمر خویش در مسیر صحیح گام برداشت و از نوجوانی تا شهادت با ایمان و عمل صالح حرکت کرد و در کارنامه او کمترین انحرافی نیست.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به خصوصیات و عملکرد شهید باهنر اظهار داشت: در کارنامه شهید باهنر نیز همان حقیقتی است که رهبر معظم انقلاب در طول شناختی که در سالیان متوالی از وی داشتند و شخصیت آن عزیز را در چند جمله تبیین می‌کنند.
ابوترابی‌فرد افزود: در همه مجامعی که کار جدی صورت می‌گرفت، شهید باهنر به عنوان یک عنصر کارآمد و با ارزش حضور داشت و او نیز در طول عمر مبارکش با قول سبیل همراه بود که خدا عمل او را اصلاح کرد.
وی با تاکید بر اینکه باهنر نماد مدیریت نظام سیاسی است، خاطرنشان کرد: شهید باهنر که همچون ستاره‌ای در دنیای اسلام می‌درخشد، نماد یک مدیر و مدبر صالح است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به حماسه سیاسی ملت ایران در انتخابات 24 خرداد ماه امسال هم اشاره کرد و گفت: حماسه سیاسی که عزت و اقتدار سیاسی ملی ما را در جهان به نمایش گذاشت، ‌برآمده از خون‌های مقدس شهیدان است که در مبانی دینی ما ریشه داشتند و با اعتقاد و ایمان قدم برداشته و در زندگی آنان اثری از تردید و ترس مشاهده نمی‌شود.
ابوترابی‌فرد در پایان به تبیین ویژگی های شخصیتی شهیدانی چون عراقی و لاجوردی پرداخت و تاکید کرد: ترس در زندگی این شهیدان هیچ معنایی نداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها