امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40593
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 64
مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این پرسش که «نظر سرپرست وزارت ...

مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این پرسش که «نظر سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جهت اجرای طرح‌های مختلف تحولی این وزارتخانه چیست؟»، اظهارداشت: سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که سند تحول بنیادین مبنای حرکت قرار خواهد داشت؛ زیرا وی در فرآیند تدوین این سند مشارکت داشته است و باور جدی به سند تحول دارد.

وی افزود: سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است که باید با بررسی‌های کارشناسی و به دور از شتابزدگی این سند اجرا شود؛ در سمینار مدیران کل استان‌های کشور هم وی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره داشت که باید برای بند به بند سند تحول بنیادین برنامه داشته باشیم و آن را اجرا کنیم.

نوید ادهم به موارد مورد اهمیت‌ اجرای سند تحول بنیادین اشاره و عنوان‌ کرد: این بحث از نظر سرپرست وزارت ‌آموزش و پرورش هم یک تکلیف اداری، مدیریتی و قانونی در سیستم است و هم یک تکلیف شرعی است، زیرا وقتی مقام معظم رهبری  می‌فرمایند، همه ما باید تمام توان و انرژی خودمان را به خدمت بگیریم تا این سند را اجرا کنیم.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، اضافه کرد: این نگاه، نگاه قشنگی به سند تحول بنیادین است که آن را عملیاتی کنیم و اگر کاستی و آسیبی دیدم آنها را شناسایی و اصلاح کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا سرپرست وزارت آموزش و پرورش این نظر را دارند که در اجرای برخی برنامه‌های سند تحول بنیادین تعجیل صورت گرفته است؟»، تصریح کرد: بله، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید به دور از شتابزدگی این کار انجام شود؛ اینکه سند کنار گذاشته شود، قطعأ اینطور نیست و اینکه سند متوقف شود هم قطعأ اینطور نیست؛  زیرا این سند قانون است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این نگرانی وجود داشت که با جا به جایی وزرا طرح و برنامه‌های قبلی متوقف می‌شد که خوشبختانه با موضعی که سرپرست وزارت آموزش و پرورش گرفتند یک نقطه امید مجددی در دست اندرکاران تحول بنیادین به وجود آمد که تحول و برنامه‌های تحولی را ادامه خواهند داد.

نوید ادهم در پاسخ به این پرسش که «آیا مشکلی در روند اجرای برنامه‌های تحولی آموزش و پرورش وجود ندارد؟»، خاطرنشان کرد: بله، قطار تحولی که به حرکت در آمده است متوقف نخواهد شد.

به گفته دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، سرپرست وزارت آموزش و پرورش دیدگاه‌هایی دارند که باید بیشتر در این باره صحبت و بررسی انجام شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها