امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40594
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وزارت‌ آموزش و پرورش پس از سال‌ها تلاش و ممارست توانست در آذرماه 1390 سند تحول بنیادین را به تصویب ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وزارت‌ آموزش و پرورش پس از سال‌ها تلاش و ممارست توانست در آذرماه 1390 سند تحول بنیادین را به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برساند؛ سندی که حکم قانون اساسی آموزش و پرورش را دارد.
از همان موقع و به گفته حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر وقت آموزش و پرورش، برنامه‌های تحولی این وزارتخانه عظیم و طویل کلید خورد.
در آن زمان به سرعت دستور تغییرات در کتاب‌های درسی صادر شد و کلاس‌های درسی که در همان موقع به اندازه 5 پایه تحصیلی جا برای دانش‌آموزان نداشت، یک پایه دیگر به نام «ششم دبستان» را در دل خود جای داد تا ترافیک و یا تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس به بیش از 35 نفر برسد.
پیش از آغاز سال تحصیلی گذشته بود که انتقادات و توصیه‌های مختلف به شتابزدگی در اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین آغاز شد و با شروع سال تحصیلی، این انتقادات به اوج خود رسید؛ اما مسئولان وقت آموزش و پرورش از جمله وزیر این وزارتخانه زیر بار عجله و شتابزدگی در روند برنامه‌ها نرفت.
به هر حال سال تحصیلی گذشته با تمام مشکلات و کمبودهایی که داشت به پایان رسید و از طرفی پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، وزیر این وزارتخانه با تغییر دولت، تغییر کرد.
حالا علی‌اصغر فانی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است که از همان روزهای اولیه این انتصاب شروع به تغییراتی در پست‌هایی چون حوزه وزارتی و روابط‌عمومی این وزارتخانه کرد.
در حال حاضر مدت زمان زیادی تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی نمانده است و به طور یقین نمی‌شود تغییرات کلان در این وزارتخانه و در روند اجرای سند تحول بنیادین اعمال کرد؛ اما تمام 12 میلیون دانش‌آموز، یک میلیون فرهنگی و خانواده‌هایی که از تغییرات پی در پی در آموزش و پرورش احساس خستگی می‌کنند هم آمادگی لازم برای تغییرات جدید را ندارند.
در این بین بسیاری منتظر نظرات سرپرست وزارت‌ آموزش و پرورش هستند که بالاخره اجرای سند تحول بنیادین ادامه خواهد داشت؟ آیا سرپرست جدید برنامه‌های گذشته را قبول دارد و یا تمامی آنها را لغو خواهد کرد؟
در این باره مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش به خبرنگار فارس، گفت: سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که سند تحول بنیادین مبنای حرکت قرار خواهد داشت؛ زیرا وی در فرآیند تدوین این سند مشارکت داشته است و باور جدی به سند تحول دارد.
وی ادامه داد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است که باید با بررسی‌های کارشناسی و به دور از شتابزدگی این سند اجرا شود؛ اینکه سند کنار گذاشته شود، قطعأ اینطور نیست و اینکه سند متوقف شود هم قطعأ اینطور نیست؛ زیرا این سند قانون است.
باید منتظر بود و دید که آیا سرپرست جدید‌ آموزش و پرورش در ادامه فعالیت خود در این وزارتخانه دست به تغییراتی خواهد زد و در ادامه باید منتظر بود و دید در نهایت رئیس‌جمهور وزیر این وزارتخانه را برای گرفتن رأی اعتماد از مجلس چه زمانی معرفی خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها