امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40608
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان حسن محمود سفیر سوریه در ایران در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری در شامگاه (پنجشنبه) ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان حسن محمود سفیر سوریه در ایران در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری در شامگاه (پنجشنبه) انجام گرفت در خصوص جنگ رسانه‌ای اخیر غرب و آمریکا و برخی کشورهای منطقه علیه سوریه درباره بکارگیری سلاح‌های شیمیایی و احتمال حمله نظامی به این کشور، با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه گفت: آمریکا و مزدورانش در منطقه پیش از این نیز سناریوی دروغین استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی را داشته‌اند. مزدوران، تروریست‌ها و حامیان منطقه‌ای آنان بدون هیچ گونه ابایی با چنین تسلیحاتی مردم و زیربنای سوریه را هدف قرار می‌دهند اما آنها این اتهامات را متوجه سوریه می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن اصلی ما آمریکا امروز می‌خواهد به صورت مستقیم وارد جنگ سوریه شود و مواضعی را در کشورمان بمباران کند، تصریح کرد: این تحرک شکست دیگری برای آنها خواهد بود و همانطور که آقای بشار اسد گفت، سوریه با هر وسیله‌ای از خود دفاع خواهد کرد.

سفیر سوریه در تهران در خصوص آمادگی این کشور برای سناریوهای مختلف بر ضد دولت از جمله اشغال این کشور یا تکرار سناریوهای لیبی و کوزوو یادآور شد: سوریه برای تمامی احتمالات و مقابله با همه سناریوها آماده است.

محمود در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی مورد حمایت عربستان، ترکیه و قطر، اظهار داشت: این روزها حدود 400 تن اسلحه و مواد منفجره از مرزهای اردن برای تروریست‌ها فرستاده شده تا آنها جنایات خود علیه مردم گسترش دهند و بندر بن سلطان اتاق فکر عملیات خود را در اردن قرار داده تا با مدیریت تروریست‌ها آنها را از درعا به سمت دمشق حرکت دهد، اما در نهایت شکست خواهند خورد.

سفیر سوریه در تهران به پیروزی در این جنگ ابراز امیدواری کرد و گفت: سوریه مرکز محور مقاومت است و مقاومت نیز در یک سنگر با سوریه قرار دارد و ما در این جنگ پیروز خواهیم شد.

مشروح این گفت‌وگو متعاقبا ارسال می‌شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها