امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40612
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۴
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری العربیه در خبری فوری اعلام کرد که مجلس عوام انگلیس پیشنهاد دولت این کشور برای اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری العربیه در خبری فوری اعلام کرد که مجلس عوام انگلیس پیشنهاد دولت این کشور برای اقدام نظامی علیه سوریه را رد کرد.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس بعد از شکست در رای گیری در مجلس عوام انگلیس متعهد شد که در زمینه اقدام نظامی علیه سوریه از نظر این مجلس تخطی نکند.

وی تاکید کرد که نمایندگان نشان دادند که مخالف اقدام نظامی هستند و او هم بر همین اساس عمل خواهد کرد.

بر اساس گزارش بی بی سی، در جلسه پنچشنبه شب پارلمان بریتانیا، ۲۸۵ نماینده علیه اقدام نظامی در سوریه رای دادند در حالی که ۲۷۲ نماینده به چنین اقدامی رای موافق دادند.

دولت انگلیس که از چند روز قبل به دنبال یافتن توجیهی قانونی برای اقدام نظامی علیه سوریه بود، امروز گزارش حقوقی خود در این مورد را منتشر کرده و در آن با استناد به «خسارات انسانی و وخامت اوضاع بشری» در سوریه، اقدام نظامی علیه این کشور را مجاز دانسته بود.

هزاران انگلیسی و سوریه‌ای مقیم لندن اعم از طرفداران و مخالفان دولت بشار اسد در اعتراض به جنگ طلبی دولت لندن علیه سوریه، دیروز تظاهرات برگزار کردند.

انگلیس به همراه آمریکا اصلی‌ترین حامیان اقدام نظامی علیه سوریه هستند.

لندن دیروز پیش‌نویس قطعنامه‌ ضدسوری‌ای را نیز به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد که در صورت تصویب به جامعه بین‌الملل اجازه می‌داد برای جلوگیری از آنچه «کشتار بیشتر در سوریه» خوانده شد، وارد عمل شوند. این قطعنامه مشابه همان چیزی است که مجوز حمله به لیبی را صادر کرد.

کامرون دیروز نمایندگان پارلمان را نیز که در تعطیلات تابستانی به سر می‌بردند، فراخواند.

اصرار آمریکا و انگلیس به حمله به سوریه در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق مردم این دو کشور، مخالف چنین حمله‌ای هستند. بسیاری از کارشناسان نیز به مقامات دو کشور نسبت به تکرار اشتباه سال 2003 در حمله به عراق، هشدار داده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها