امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40644
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 43
مهتاب ربانی اناری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: سرفه یک رفلکس حفاظتی است که برای جلوگیری از ورود مواد خارجی و ترشحات آلوده ...

مهتاب ربانی اناری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: سرفه یک رفلکس حفاظتی است که برای جلوگیری از ورود مواد خارجی و ترشحات آلوده به راه‌های هوایی به وجود می‌آید.

متخصص گوش، حلق و بینی گفت: سرفه به دو صورت حاد و مزمن دیده می‌شود که تفاوت این دو فقط در طول زمان است چرا که سرفه حاد کوتاه مدت است اما سرفه مزمن طولانی است.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح کرد: اگر سرفه مزمن همراه با ترشحات و خلط خونی باشد نیاز به مراجعه جدی به پزشک و پیگیری دارد البته در این حالت فرد دچار کاهش وزن نیز می‌شود.

متخصص گوش، حلق و بینی ادامه داد: معمولاً التهاب یا عفونت راه‌های هوایی منجر به سرفه حاد می‌‌شوند چرا که سرفه حاد برای جلوگیری از ورود مواد خارجی به راه‌های هوایی بروز پیدا می‌کنند.

ربانی اناری افزود: سرفه افراد هنگام پریدن آب یا مواد غذایی داخل راه هوایی، مصداق سرفه حاد است.

متخصص گوش، حلق و بینی گفت: سرفه حاد معمولاً با برطرف شدن علت زمینه‌ای از بین می‌رود.

استادیار دانشگاه تهران ادامه داد: بعضی اوقات سرفه مزمنی که در طی فعالیت در کودکان بروز پیدا می‌کند می‌تواند نوعی از آسم باشد بنابراین ضرورت مراجعه به پزشک را بیش از پیش نمایان می‌سازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها