امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40654
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 46
قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به انتخاب 11 نفر از متقاضیان ریاست دیوان محاسبات کشور ...

قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به انتخاب 11 نفر از متقاضیان ریاست دیوان محاسبات کشور گفت: این افراد از بین داوطلبان این پست در کمیته امور عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیشترین امتیاز را آورده و  انتخاب شده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: روز یکشنبه در جلسه کمیسیون فارغ از اینکه هریک از این 11 نفر چه امتیازی به دست آورده‌اند، رأی‌گیری انجام می‌شود و با رأی اعضای کمیته امور عمومی، 5 نفر انتخاب و به اعضای کمیسیون معرفی می‌شوند.

به گفته عزیزی، سپس نام این 5 نفر در کمیسیون برنامه و بودجه به رأی گذاشته می‌شود و یک نفر که بالاترین رأی را در کمیسیون کسب کند، برای اخذ رأی اعتماد به صحن علنی معرفی می‌شود.

وی گفت: بر اساس قانون، انتخاب فرد مورد نظر برای ریاست دیوان محاسبات به عهده کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است اما فرد منتخب کمیسیون باید رأی اعتماد نمایندگان مجلس را نیز کسب کند.

رئیس کمیته عمومی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد ملاک‌ها و شاخص‌های انتخاب رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: تحصیلات مرتبط و تجربه مدیریتی مرتبط و کافی از جمله این شاخص‌هاست.

وی ادامه داد: همچنین برخی شاخص‌ها نظیر اینکه چه رشته‌ها و چه تجربیاتی را فرد داوطلب باید داشته باشد، در کمیسیون تدوین شده و انتخاب بر اساس آن انجام شده است.

عزیزی در مورد نام 11 فرد منتخب کمیته برای ریاست دیوان محاسبات کشور گفت: آقایان محمدقسیم عثمانی (نماینده بوکان در مجلس)،‌ میرمحمدی (نماینده سابق مجلس)،‌ اصغر گرانمایه‌پور (نماینده سابق مجلس)، حسینعلی امیری (عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان)، حمید سعادت (نماینده سابق مجلس)، عادل آذر (رئیس مرکز آمار ایران)، امین‌حسین رحیمی (دادستان فعلی دیوان محاسبات)، علی کامیار (مستشار دیوان محاسبات)، رحمت‌الله اکرمی (خزانه‌دار کل کشور)، علیرضا رخشنده‌رو (رئیس دوره چهارم دیوان محاسبات) و محمد عباسی (وزیر سابق ورزش) افراد منتخب هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار