امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40660
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور شب گذشته در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا که با حضور علیرضا دبیر منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور شب گذشته در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا که با حضور علیرضا دبیر منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «دولت بهتر است یا شورا؟»، اظهار داشت: هر کدام، مسئولیت‌ها و فضای کاری خود را دارند؛ امید است تمامی دولتمردان و مدیران شهری در امور محوله موفق و موید باشند.

وی درباره فضای موجود در شورای شهر و انتخاب شهردار اظهار داشت: در این مدت سعی شده است جلساتی را به صورت غیر رسمی در خصوص ترکیب کمیسیون‌های شورای چهارم، انتخاب شهردار و رئیس شورای شهر برگزار شود.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: فضای موجود در شورای شهر فضای کاری، وحدت و همدلی است و اکثریت جلسات با حضور حداکثر اعضای منتخب در چهارمین دوره برگزار می‌شود.

تقی‌پور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به حاشیه‌های سیاسی که این روزها شورا با آن درگیر شده است آیا شورای اول تداعی نمی‌شود؟ گفت: رقابت موضوعی طبیعی است و تمامی گروه‌های اجتماعی و سیاسی در جامعه حضور مثبت دارند و می‌توانند در انتخابات مختلف اعضای خود را معرفی کنند که این موضوع نشان از وجود نشاط در جامعه است.

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه برای انتخاب شهردار شاخص‌هایی در نظر گرفته شده است، گفت: بهتر است در این شاخص‌ها موضوعات سیاسی را وارد نکنیم؛ رأی‌ها نباید رأی سیاسی باشد و تاکنون نیز استقلال شورا حفظ شده است.

وی یادآور شد: هنگامی که اسامی افراد برای تصدی شهرداری تهران مطرح می‌شود مباحث زیادی در شورای شهر در خصوص انتخابات از سوی اعضای شورا اعلام می‌شود که اسم این موضوعات درگیری و چالش نیست بلکه رقابت است پس از انتخابات نیز رئیس شورا و شهردار تهران که از هر جناحی انتخاب شده باشد توسط هر 31 نفر از اعضا انتخاب شده است.

تقی‌پور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این روزها سیاسی بازی برای انتخاب شهردار خیلی مطرح می‌شود آیا این موضوع در شورای شهر وجود دارد؟ گفت: به صلاح نیست که ما در انتخاب‌ها شایسته‌سالاری و شاخص‌ها را کنار بگذاریم و بر اساس گرایش‌های سیاسی رأی بدهیم، قطعا این موضوع به ضرر شهر و مدیریت شهری است.

وی درباره شاخص‌هایی که برای شهردار مشخص شده است، گفت: سه کارگروه و کمیته برای بررسی شاخص‌های شهردار تشکیل شده است و در این کارگروه‌ها شاخص‌ها و معیارهای شهردار تعیین می‌شود.

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: از سوی هر یک از اعضای شورای شهر یک نفر به عنوان شهردار مطرح می‌شود که گزینه‌‌هایی که بیشترین رأی را داشته باشد به مرحله نهایی و سپس به انتخاب شهردار می‌رسد.

تقی‌پور افزود: هر یک از نامزدهای شهرداری تهران که حدود 6 نفر هستند 30 دقیقه مهلت دارند تا در صحن شورای شهر برنامه‌های خود را ارائه دهند.

وی گفت: تهران دارای طرح تفصیلی و جامع است و باید شهردار منتخب برنامه‌های خود را براساس این اصول به شورای شهر ارائه دهد.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: گزینه‌هایی چون محمد‌باقر قالیباف، محسن هاشمی، محسن مهرعلیزاده، رستم قاسمی و علی‌ نیکزاد برای تصدی شهرداری تهران قطعی شده‌اند و قرار است برنامه‌های خود را در شورا اعلام کنند.

وی درباره انتخاب مجدد شهردار پس از یک دوره مدیریت در شهرداری تهران اظهار داشت: مهدی چمران رئیس شورای سوم شهر تهران اعلام کرده است که هیچ منع قانونی برای انتخاب مجدد شهردار وجود ندارد و در قانون سال 1385 نیز به این موضوع اشاره‌ای نشده است و هیچ محدودیتی برای شهردار وجود ندارد.

تقی‌پور درباره اولویت‌های شورای چهارم اظهار داشت: در نخستین جلسه شورای چهارم رئیس و هیئت رئیسه مشخص می‌شوند و اولین دستور کار شورای شهر تعیین شهردار است که برای این امر یک ماه فرصت دارد.

منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: باید در روزهای نخستین دوره چهارم شورای شهر شهردار تهران مشخص شود چرا که اگر دچار تردید شویم در امور شهری مشکل خواهیم داشت. در صورتیکه یک روز خدمات شهری تهران تعطیل شود چهره شهر به کلی تغییر می‌کند و زشت می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها