امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40665
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رشید الصباغ وزیر دفاع تونس اعلام کرد: منصف المرزوقی، رئیس جمهور تونس برای مبارزه با تروریسم ایجاد ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، رشید الصباغ وزیر دفاع تونس اعلام کرد: منصف المرزوقی، رئیس جمهور تونس برای مبارزه با تروریسم ایجاد مناطق نظامی حایل در مرز های مشترک جنوبی این کشور با لیبی (شرق) و الجزایر (غرب) را در دستور کار قرار داد.

وزیر دفاع تونس با اشاره به پدیده قاچاق سلاح به این کشور و حضور ترورسیم در منطقه بر ضرورت ایجاد مناطق نظامی حایل در مرزهای مشترک با لیبی و الجزایر تاکید کرد.

وی افزود: این مناطق تا یک سال مناطق نظامی حایل خواهند بود و اشخاص برای ورود به این مناطق باید مجوز های خاص را به همراه داشته باشند.

تونس از چند ماه گذشته در تعقیب یک گروه مسلح مرتبط با القاعده در مغرب عربی در کوهستان های الشعانبی در مرز الجزایر به سر می برد و تا کنون حدود پانزده نفر از نظامیان خود را در این عملیات از دست داده است.

عثمان الجرندی وزیر امور خارجه تونس نیز  دیروز پنجشنبه با «علی زیدان»، نخست وزیر لیبی در طرابلس دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار بر برقراری امنیت در مرزهای مشتر ک خود تاکید کردند.

وزیر امور خارجه لیبی که در این دیدار حضور داشت گفت: وزرای کشور، دفاع و همچنین روسای نهادهای اطلاعاتی تونس و لیبی برای ایجاد راهبرد امنیتی مشترک در مرزهای دو کشور جلسه ای مشترک تشکیل خواهند داد.

وی تاکید کرد: این راهبرد باید به قاچاق سلاح و فرار تروریست ها از لیبی به تونس و بالعکس پایان دهد.

تونس و لیبی با مشکل جدی ناامنی در مرزهای خود مواجه هستند و دولت لیبی از زمان سقوط معمر القذافی در سال 2012 میلادی تلاش می کند ارتش و پلیس منظم و قدرتمندی تشکیل دهد.

این در حالی است که مقادیر زیادی سلاح به صورت قاچاق توسط شبه نظامیان از لیبی وارد تونس می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها