امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4067
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۹
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست خبری حضور سوره مهر در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست خبری حضور سوره مهر در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید بر فروش دیجیتال صبح امروز با حضور محمد حمزه‌زاده مدیرعامل این انتشارات و حیدر ایمنی مدیر روابط عمومی سوره مهر همچنین چند کارشناس در بخش دیجیتال در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

براساس این گزارش حیدر ایمنی مدیر روابط عمومی سوره مهر درباره حضور این انتشارات در نمایشگاه کتاب امسال و شیوه اجرای این برنامه همچنین هدف از آن توضیحاتی داد و اظهار داشت: امسال حضور سوره مهر در نمایشگاه کتاب متفاوت خواهد بود.

وی به عکس‌های نصب شده از زنده یاد امیرحسین فردی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اشاره و عنوان کرد: آثار امیرخان فردی به یادگار نزد ما خواهد ماند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه انتشارات سوره مهر برنامه‌های ویژه‌ای را برای بیست و ششمین نمایشگاه کتاب در نظر دارد از ارائه 600 کتاب چاپی و 160 عنوان چاپ اولی خبرداد.

مدیر روابط عمومی سوره مهر در ادامه سخنان خود عنوان کرد که پیش از سال جدید در تدارک بودیم تمام مخاطبانمان را پوشش دهیم تمرکز امسال انتشارات علاوه بر آثار چاپی، در کتاب‌های دیجیتال و الکترونیک خواهد بود.

ایمنی به مشکلات نشر، قیمت افزون شده کتاب و کاغذ اشاره و خاطرنشان کرد: این موارد و مشکلات نشر سبب شد بیشتر به موضوع دیجیتال اهمیت دهیم امروز هم در این راستا و برای دسترسی مخاطبان به کتاب الکترونیک مواردی مطرح خواهد شد.
 

* اعلام برنامه‌های نشر الکترونیک انتشارات سوره مهر

میثم شاوردی کارشناس تحقیق و توسعه انتشارات سوره مهر با اشاره به مواردی اظهار داشت: ما این ادعا را داریم و می‌توانیم در ایران و حوزه نشر پیش رو باشیم البته طی چند سال اخیر مشکلاتی در راستای نشر و کاغذ پدید آمده است اما در واحد تحقیق و توسعه به روز بودن را سرلوحه کار قرار دادیم و در راستای نشر الکترونیک در حال تحقیق و بررسی هستیم تا از طریق رسانه‌های اجتماعی کتاب‌ها را تبلیغ کنیم، استفاده از کانال‌های الکترونیک، بازاریابی کتاب، سه برنامه از سه سال اخیر ما بوده است که همه این موارد در فصلنامه کتاب مهر پیش‌بینی شده است.

این کارشناس همچنین به موارد دیگری از جمله کانال‌ها و بسترهای مختلف اشاره و اضافه کرد: پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که واحد کاری برای ارائه کتاب‌ها و محصولات سوره مهر از کانال‌ها و بسترهای مختلف تشکیل شود از این رو واحد سوره مهر الکترونیک «سما» را در آبان 90 افتتاح کردیم و تیم‌های مختلف برای ارائه مصحولات سوره مهر در بسترهای مختلف نقد و نظرهایی ارائه کردند.

به گفته شاوردی در نمایشگاه کتاب سال 91 و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سال گذشته در راستای ترویج فرهنگ نشر الکترونیک و مخاطب ‌گیری و مخاطب سنجی فعالیت کرده و سما را معرفی کردیم تا بدانیم مخاطبان در این حوزه چه می‌خواهند پس از آن سعی کردیم خود را به روز کنیم طی چند سال اخیر توانستیم با چند تیم ناشناخته مشورت کنیم تا سوره مهر هم خود این روند جدید را بیازماید و خود را معرفی کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همکاران وطنی ما در داخل قائمیه اصفهان و شرکت آوا بوک همچنین نشر آفاق کتابخانه همراه سامسونگ و گروه ژوبین هستند گفت: البته ما در حوزه بین‌الملل هم کارهایی انجام دادیم و در این بخش پیشرو بودیم و اولین ناشر بودیم که در گوگل بوکس از سراسر دنیا می‌توانستند کتاب‌های ما را داشته باشند ما همچنین به بزرگترین کتابخانه دنیا به نام آمازون متصل و آثاری را ارائه می‌دهیم.

این کارشناس نشر الکترونیک سوره مهر به رویکرد‌های این انتشارات اشاره و خاطرنشان کرد: در امر توسعه سوره مهر چند رویکرد را در بحث کتاب دیجیتال و صنعت نشر دارد، بحث نخست تحریم‌ها و افزایش قیمت کاغذ و کتاب بود، بحث دوم تغییر پارادایم‌های صنعت نشر و مسئولیت اجتماعی است، صنعت نشر سال‌ها با رویکرد کتاب کاغذی فعالیت می‌کند، اما دنیا امروزه به سوی نشریه‌های الکترونیکی در حرکت است و این رویکرد ضروری است چرا که تمام ناشران قطعا به این سمت خواهند رفت.

وی در پایان سخنان خود ادامه داد: در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نشستی درباره اقتصاد صنعت نشر خواهید داشت تا با حضور کارشناسان راهبردها و راهکارها بیان و بررسی شود.
 

* در این نشست خبری فیلم فعالیت‌های سما در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و حضور سوره مهر در نمایشگاه کتاب برای حاضران پخش شد.
 

* عرضه کارت‌های شارژ کتاب دیجیتال در نمایشگاه کتاب

علی اکبر اکبری تبار کارشناس الکترونیک سوره مهر ضمن معرفی سامانه کتابخانه دیجیتال سوره مهر افزود: در نمایشگاه کتاب بیش از گذشته در فعالیت‌های ترویجی تأکید داریم از این رو ما ابتدا به هموار ساختن جاده و معرفی نشر الکترونیک می‌پردازیم تا در ادامه حرکت محصولات مختلف را در بسترهای گوناگون عرضه کنیم.

وی افزود: امسال عرضه نسخه‌های الکترونیک کتاب‌ها بخشی از غرفه سوره مهر با عنوان باجه فروش الکترونیک به خود اختصاص داده است و قرار است 5 کتاب پر فروش دا، بابانظر، کوچه نقاش‌ها، نورالدین پسر ایران و پایی که جا ماند از طریق کارت‌های کتاب دیجیتال در نمایشگاه به فروش برسد.

این کارت‌های شارژ در نمایشگاه ارائه می‌شوند چرا که تاکنون بیش از 250 کتاب در سامانه عرضه شده که با خرید کارت شارژ، تخفیف 20 درصد شامل حال خریداران می‌شود.

ابراهیم اسکندری‌پور دیگر کارشناس انتشارات سوره مهر پیرامون سامانه مجلات سوره مهر و ایده‌های آینده این انتشارات در راستای سوره مهر الکترونیک توضیح داد و گفت: قطعا در طی مسیر به جایگاه فعلی بسنده نخواهیم کرد، چرا که مخاطب همواره در حال بررسی نمونه‌های داخلی با خارجی است؛ برنامه اول اینکه تمام کتاب‌های منتشر شده سوره مهر روی سامانه قرار می‌گیرند تا مخاطبان با قیمت کم بتوانند نسخه متنی تمام کتابها را در اختیار داشته باشند علاوه بر آن از اواخر سال جاری و سال آینده یک سری از کتاب‌ها با ارزشی افزوده و جدید در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند.
 

* پیش‌بینی پرفروش شدن «لشگر خوبان»

در پایان این نشست خبری محمد حمزه‌زاده مدیرعامل انتشارات سوره مهر با تسلیت درگذشت زنده‌یاد امیرحسن فردی آن را واقعه‌ای تلخ خواند و گفت: حوزه نشر جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پوست کلفت‌تر از آن است که با مسئله این روزهای گرانی کاغذ، تحریم‌ها و تدبیرها و سوء تدبیرها از میدان به در شود و منفعل عمل کند؛ ناشران تمام محدودیت‌ها را مبدل به امکانات می‌کنند و یکی از دستاوردهای این محدودیت‌ها سوره مهر الکترونیک است.

وی افزود: از رسانه‌ها و مخاطبان دعوت می‌کنم در نمایشگاه حاضر شده و با حداکثر امکانات به اطلاع‌رسانی بپردازند چرا که امسال بخشی از کتاب‌های سال 90 و بخشی از سال 92 را ارائه می‌کنیم. افت کمی نداشته و به لحاظ کیفی عملکرد بهتری داریم و چند کتاب در حوزه انقلاب و دفاع مقدس منتشر شده که در نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال فارس درباره پر فروش‌های انتشارات سوره مهر و نشست سه جانبه توضیح داد: نشست‌های بسیاری در موضوعات مختلف با نویسندگان و کارشناسان برای نمایشگاه کتاب تدارک دیده‌ایم که برنامه آن مدون شده ارائه خواهد شد؛ اما کتاب‌های پر فروش را در تیراژهای کافی به نمایشگاه می‌آوریم همانند دا، نورالدین پسر ایران و ... اما امسال پیش‌بینی می‌کنیم کتاب با ارزش لشگر خوبان جزء آثار پر فروش ما باشد و احتمال می‌دهیم تقریض رهبر انقلاب درباره لشکر خوبان منتشر شود اگر این اتفاق اجرایی شود اطلاع‌رسانی به موقع در این راستا صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها