امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40677
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، کارکنان بخش خدمات عمومی یونان در اعتراض به تصمیم برای تعدیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، کارکنان بخش خدمات عمومی یونان در اعتراض به تصمیم برای تعدیل فرصت‌های شغلی و تغییر مشاغل که بخشی از برنامه‌های ریاضت اقتصادی در این کشور است، به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس اعلام نیروهای پلیس هزار و 500 تن از معترضان که بیشتر آنان را آموزگاران و کارکنان وزارتخانه‌ها تشکیل می‌دادند با تظاهرات در آتن، بنرهایی را با خود حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: « تعدیل شغلی نه، انتقال کارکنان نه» و « همه با هم در مبارزه با تعدیل شغلی»

اوایل روز گذشته وزارت آموزش یونان اعلام کرده بود که تمامی 3 هزار و 495 دبیران دبیرستان که در اولویت قرار ندارند، برای کار به دبستان‌‌ها منتقل می‌شوند تا مشاغل دولتی را بر عده بگیرند.

«النی زوگرافکی» یکی از اعضای اتحادیه معلمان در این مورد گفت:‌« این ضربه‌ای بزرگ به آموزش متوسطه خواهد بود. دبیران زبان خارجی تعدیل شده‌اند، دوره‌های درسی لغو شده‌اند و ساعت‌های کاری آموزگاران برای پوشش خلا‌ء های به وجود آمده 2 ساعت در هفته افزایش یافته است. »

روز دوشنبه نیز دولت یونان با انتقال 8زار و 100 تن از کارکنان بخش عمومی موافقت کرد. این دومین بار است که چنین تصمیمی گرفته می‌شود، نخستین‌بار در جولای 4 هزار و 200 آموزگار، نگهبان و سرایدار مدرسه انتقالی گرفته بودند.

این اقدام دولت یونان بخشی از درخواست تروئیکای جهانی اعم از صندوق‌بین‌المللی پول، اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا در راستای اعطای وام به دولت یونان است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار