امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40682
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 102
غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس و رئیس بنیاد سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره قائم مقامی ...

غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس و رئیس بنیاد سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره قائم مقامی بنیاد سعدی که تاکنون حجت الله ایوبی -رئیس سازمان سینمایی- بر عهده داشته است، عنوان کرد: هنوز به اجماع نظر برای قائم مقام بنیاد سعدی نرسیده‌ایم. گمانه‌زنی‌ها ضرورتی ندارد ولی با چند نفر صحبت کردیم.

وی درباره امکان ابقا حجت‌الله ایوبی در قائم مقامی بنیاد سعدی در کنار ریاست سازمان سیاسی گفت: خود آقای ایوبی ترجیح می‌دهد تمام وقت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت کنند چون مسئولیت خطیر و سنگینی بر عهده ایشان است.

به گزارش فارس، به منظور تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم‌افزایی و انسجام در فعالیت‌های مرتبط با این حوزه و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های موجود کشور، بنیادی به نام «بنیاد سعدی» تأسیس شده است؛ تا براساس اهداف، سیاست‌ها، راهبردها و ضوابط حاکم بر روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت راهبردی و اجرای فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای را در حوزه گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور با هماهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عهده‌دار شود.

با تأسیس بنیاد سعدی، شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به بنیاد سعدی منتقل شدند و بنیاد عهده‌دار وظایف آن در داخل و خارج از کشور خواهد شد. مراکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی در خارج از کشور نیز به بنیاد منتقل شدند و مدیران این مراکز که از سوی بنیاد منصوب می‌شوند فعالیت خود را در خارج از کشور زیر نظر رایزنی فرهنگی و بر طبق توافق‌نامه میان بنیاد و سازمان انجام خواهند داد.

ریاست بنیاد سعدی در حال حاضر با غلامعلی حداد عادل است و پیش از این حجت‌الله ایوبی قائم مقامی این بنیاد را بر عهده داشته است اما در هفته گذشته ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد منصوب شد و هنوز گزینه بعدی برای قائم مقامی این بنیاد اعلام نشده است.
انتهای پیام/ل
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها