امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40683
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» دربردارنده حدود هفتاد و نه مبحث نظیر «کنوانسیون تنوع ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» دربردارنده حدود هفتاد و نه مبحث نظیر «کنوانسیون تنوع زیستی»، «کنوانسیون بین‌المللی نجات دریایی»، «کنوانسیون استکهلم درباره آلاینده‌های آلی پایدار» و «آفت‌کش‌ها در تجارت بین‌الملل» است.

کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» دارای سه بخش عمده است که در بخش اول «معاهدات»، در بخش دوم «سازمان‌های محیط زیستی بین‌المللی» و در بخش سوم «اقدامات ایران» در این زمینه آورده شده است.

معاهدات دارای تقسیم‌بندی بر اساس دهه‌های تصویب آنها است که حدود 40 معاهده تا به امروز تصویب شده است. روش مورد استفاده در این پژوهش، کتابخانه‌ای اسنادی و ابزار گردآوری متون حقوقی است.

این کتاب مجموعه‌ای است از معاهدات زیست محیطی ایران، سازمان‌های بین‌المللی زیست محیطی که ایران در آنها عضویت دارد و اقدامات ارائه شده در زمینه محیط زیست است.
 در کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» درباره «کنوانسیون چهارچوب سازمان بهداشت جهانی در مورد کنترل دخانیات»، آمده است: این کنوانسیون یک توافقنامه جهانی است که در طی سال‌ها با حمایت سازمان بهداشت جهانی مورد مذاکره قرار گرفته است. این کنوانسیون با اجماع عامل توسط نمایندگان 191 کشور در پنجاه و ششمین مجمع بهداشت جهانی در 2003 تصویب شد.

این توافقنامه به صورت خاص به دنبال مقررات گذاری در صنعت تنباکو و فعالیت‌های تجاری وابسته به آن که درگیر تولید، بسته‌بندی،‌فروش، تبلیغات و دیگر فعالیت‌های مرتبط به تنباکو و محصولات دخانی است. قواعد مطرح شده در این توافقنامه برای چنین بنگاه‌های تجاری دخانی و بین کشورهایی که عضو این موافقت‌نامه هستند، الزام‌آور خواهد بود. این کنوانسیون در 2005 لازم‌الاجرا گردید و اکنون 172 عضو دارد.

انتشارات خرسندی کتاب «ایران و حقوق بین‌الملل محیط زیست» تألیف «شهرزاد کاشف» را در 72 صفحه و با قیمت 4000 تومان منتشر و روانه بازار کتاب کرده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها