امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۹:۲۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40698
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «انت‌انگلیش»، «اونگلوس ونیزلوس» وزیر خارجه و «دیمتریس اوراموپولوس» وزیر دفاع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «انت‌انگلیش»، «اونگلوس ونیزلوس» وزیر خارجه و «دیمتریس اوراموپولوس» وزیر دفاع یونان برای بررسی روند بحران سوریه و اقدامات دولت یونان در این باره تشکیل جلسه دادند.

پس از این نشست ونیزلوس به خبرنگاران گفت: « باید تمام تلاش‌ها برای حل بحران سوریه به وسیله دیپلماسی صورت گیرد. یونان دارای موضعی بسیار مشخص در رابطه با بحران سوریه است و به وظایف بین المللی خود عمل خواهد کرد.»

اوراموپولوس نیز با تاکید بر ضرورت به کار گیری دیپلماسی برای حل بحران سوریه گفت که یونان به عنوان یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به وظایف بین المللی خود عمل خواهد کرد.

«انتونیوس ساماراس» نخست وزیر و اونگلوس ونیزلوس وزیر خارجه یونان شامگاه روز گذشته در کاخ نخست وزیری تشکیل جلسه و اوضاع سوریه را مورد بررسی قرار دادند.در این جلسه نخست وزیر و وزیر خارجه یونان در مورد موضع آتن در صورت حمله آمریکا و ناتو به سوریه، برخورد با موج مهاجران و دیگر مسایل مربوط به موضوع بحث و تبادل نظر کردند.

رسانه‌های یونان اعلام کرده بودند که در صورت حمله نظامی ناتو به سوریه ، یونان موظف است که پایگاه های نظامی ناتو در یونان را در اختیار نیروهای عمل کننده قرار دهد ولی به شکل دیگری دراین ماجرا شرکت نخواهد کرد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار