امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40719
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 78
بهرام عین اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: یکی از مصوبات هفتاد و ششمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی که  26 اسفندماه سال 91 ...

بهرام عین اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: یکی از مصوبات هفتاد و ششمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی که  26 اسفندماه سال 91 برگزار شد، موضوع افزایش کمک هزینه تحصیلی دستیاران شاغل به تحصیل در مقاطع تخصصی و فوق تخصصی به میزان 50 درصد ارقام موجود بود که متأسفانه اجرای آن تاکنون به تعویق افتاده بود.
وی افزود: به تازگی و با دستور وزیر بهداشت، افزایش کمک هزینه به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ابلاغ شد تا عملیاتی شود.
معاون آموزشی وزیر بهداشت از افزایش حقوق دستیاران پزشکی به یک و نیم برابر حقوق فعلی خبر داد و گفت: افزایش حقوق دستیاران تخصصی در شورای آموزش تخصصی وزارت بهداشت مصوب شده اما به علت مشکلات اعتباری هنوز محقق نشده است.
وی افزود: حقوق دستیاران یعنی پزشکانی که دوره‌های آموزشی تخصص را در بیمارستان‌ها می گذرانند، در حال حاضر به طور متوسط ماهانه حدود 600 هزار تومان است که البته این مبلغ برای دستیاران متأهل قدری بیشتر است و امیدواریم اعتبارات برای اجرا در سال تحصیلی جاری فراهم شود.
آغاز طراحی سؤالات آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی
عین اللهی از آغاز طراحی سؤالات آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی از هفتم تا نهم شهریور ماه و در تعطیلات آخر هفته خبر داد و گفت: سال‌های گذشته طراحی سؤالات گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی به صورت جداگانه انجام می‌شد اما امسال هر دو گروه تخصصی و فوق تخصصی به طراحی سؤالات می‌پردازند.

وی تصریح کرد: حدود 13 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی تمایل دارند در این آزمون شرکت کنند البته برخی از اساتید در سال‌های گذشته می توانستند در چند بورد تخصصی و فوق تخصصی شرکت کنند اما امسال براساس مصوبه نشست شورای تخصصی آموزش پزشکی اساتید به انتخاب خودشان فقط می توانند عضو هیئت ممتحنه یک بورد باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون بورد تخصصی 14 شهریورماه برگزار می شود و پذیرفته شدگان آزمون کتبی در آزمون شفاهی شرکت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: سؤالات آزمونهای دانشنامه تخصصی و فوق با حضور 433 عضو هیئت ممتحنه در گروه تخصصی و 200 عضو هیئت ممتحنه در گروه فوق تخصصی انجام خواهد شد.

بیشترین و کمترین داوطلب در آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی

عین اللهی تصریح کرد: در بیست و هفتمین آزمون دانشنامه فوق تخصص 283 نفر داوطلب کتبی و شفاهی و 261 نفر داوطلب مرحله کتبی داریم که رشته های روماتولوژی کودکان و عفونی کودکان با دو نفر کمترین داوطلب مرحله کتبی و رشته گوارش و کبد بالغان با 38 نفر بیشترین داوطلب  را داشته است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در آزمون دانشنامه تخصصی نیز  3016 داوطلب آزمون کتبی و شفاهی و 2627 داوطلب مرحله کتبی داریم که بیشترین داوطلب مربوط به رشته بیماریهای داخلی با 346 نفر و کمترین داوطلب مربوط به رشته پزشکی ورزشی با 9 نفر است.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها