امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40722
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رأی منفی پارلمان انگلیس به اقدام نظامی علیه سوریه بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات انگلیسی داشته. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رأی منفی پارلمان انگلیس به اقدام نظامی علیه سوریه بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات انگلیسی داشته. روزنامه «گاردین» یکی از این رسانه‌هاست که نوشته است این رأی منفی برنامه‌های «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه را به هم ریخته است.

این روزنامه می‌نویسد: پنج‌شنبه شب مخالفت غیرمنتظره پارلمان بریتانیا با طرحی که راه را برای مشارکت انگلیس در اقدام نظامی علیه سوریه، هموار می‌کرد، برنامه‌های «باراک اوباما» برای حمله هوایی به سوریه را به هم ریخت.

با اعلام «دیود کامرون» نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر اینکه این کشور فعلا در هیچ اقدام نظامی علیه سوریه شرکت نمی‌کند، اوباما مجبور شده است گزینه نامطلوب اقدام نظامی یکجانبه علیه «بشار اسد» را مورد بررسی قرار دهد.

علیرغم اینکه حمایت انگلیس پیش‌نیاز حمله آمریکا نبود، اما دولت اوباما حالا بدون حمایت متحد وفادار خود که همواره و در هر جنگی این کشور را همراهی می‌کرد، تنها مانده است.

«کیتلین هایدن» سخنگوی شورای امنیت ملی اوباما هم گفته است که وی در حال بررسی گزینه اقدام یکجانبه و گزینه‌ای است که بتواند منافع ملی آمریکا را تامین کند.

پارلمان انگلیس شب گذشته در اقدامی غیرمنتظره به طرح پیشنهادی «دیوید کامرون» رأی منفی داد. بسیاری از نمایندگان پارلمان می‌گویند مدارکی که مشخص کند اسد عامل حمله شیمیایی دو هفته قبل به حومه دمشق است، وجود ندارد. بسیاری دیگر هم عنوان کرده‌اند که هرگونه اقدام نظامی باید در چارچوب مجوز شورای امنیت سازمان ملل باشد. امری که با توجه به مخالفت صریح روسیه و چین به نظر نمی‌رسد محقق شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها