امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40733
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «مایکل هاستینگ» روزنامه‌نگار آمریکایی است که تحقیقات در پی مرگ مشکوک وی در جریان تصادف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «مایکل هاستینگ» روزنامه‌نگار آمریکایی است که تحقیقات در پی مرگ مشکوک وی در جریان تصادف رانندگی، سرنخ هایی را درباره تلاش وی برای افشاگری درباره « باراک اوباما»  رئیس‌جمهور نشان داد.

گفته می‌شود وی پیش از این تصادف در حال پژوهش و تلاش برای انتشار تحقیقاتی بوده است که نشاندهنده نقش سازمانی مخفی در سوابق گذرنامه  اوباما پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری 2008 است.

زمانی مرگ این روزنامه‌نگار مشکوک شد که پزشک قانونی «لس‌آنجلس» اعلام کرد که مواد شیمیایی موجود در خون هاستینگ، از جمله آمفتامین و ماریجوانا عامل مرگ وی نبوده‌اند.

این در حالی است که نتیجه کالبدشکافی 2 ماه پس از مرگ این روزنامه‌نگارجوان حاکی از وجود متا آم‌فتامین و همچنین وجود مقادیری ماریجوانا در خون وی بود و پزشکان گمان کرده بودند که هاستینگ چندین  ساعت قبل از مرگ از این مواد استفاده کرده است.  

این روزنامه‌نگار آمریکایی در زمان مرگ 33 سال داشت و برای نشریات« جنتلمنتز کوارترلی»،« رولینگ‌استون» و «بازفید» در حوزه امنیت ملی مطلب می‌نوشت.

وی در خودروی مرسدس خود در حالی که با سرعت بسیار زیادی می راند تصادف کرد و خودرو آتش گرفت. جسد هاستینگ به قدری آسیب دیده بود که چندین روز طول کشید تا شناسایی شود.

نوشته وی در ژوئن 2010 در رولینگ‌استون مبنی بر انتقاد از ژنرال « استنلی مک‌کریستال» فرمانده وقت نیروهای خارجی در افغانستان باعث شد تا اوباما وی را از این سمت برکنار کند.

«جوردانا تیگ‌پن» نامزد هاستیگ به یکی از هفته‌نامه‌های محلی گفت که نامزدش قبل از کشته شدن ترسیده بوده است چرا که فکر می‌کرد از وی جاسوسی می‌شود از این رو قصد داشت شهر را ترک کند.

روزنامه‌های لس‌آنجلس حدس زده‌اند که هاستینگ تحت تاثیر افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سیا درباره جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار