امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40734
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری تحلیلی «کشتی سفید» روز پنجشنبه ضمن انتشار مطلبی، نوشت: القاعده، طالبان و سایر سازمان‌ها که ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری تحلیلی «کشتی سفید» روز پنجشنبه ضمن انتشار مطلبی، نوشت: القاعده، طالبان و سایر سازمان‌ها که در غرب آنها را سازمان‌هایی تروریستی می‌دانند، در اصل با تصمیم و حمایت‌های آمریکا ایجاد شده‌اند.

به‌صورت طبیعی این سوال پیش می‌آید که امروز تروریست اصلی در جهان چه کسی است؟ کانون عمده تهدید برای بشریت متمدن کجاست؟

در ادامه آمده است: امروز همه شاهدند، هر جایی که سرباز آمریکایی پای گذاشت، زندگی تیره شده و فضای مسالمت‌آمیز از بین می‌رود و به‌جای آن اختلاف و تفرقه و ریختن خون یکدیگر به‌دست برادران دیروز پیش می‌آید.

«ماکسیم سویراف» نویسنده این مطلب به‌آن اشاره کرده است که آمریکا با نگرانی از لو رفتن برنامه‌هایش و مشخص شدن سیمای اصلی این کشور به‌عنوان «مبارز آزادی و دموکراسی»، اقدام به‌تغییر تاکتیک و استراتژی کرد. خود پشت صحنه قرار گرفت و به‌دنبال تحقق اهداف مورد نظرش با استفاده از دیگران شد.

آمریکا در چنین مواردی معمولا از دست‌گاههای تبلیغاتی پر قدرت کار گرفته و در کشور هدف، اطلاعات تحریک آمیز پخش می‌کند. سپس از راه رشوه «قشر متنفذ» جامعه جلب می‌شود و در ادامه «دولت در تبعید» شکل می‌گیرد که با این حال مقدمات «وضعیت انقلابی» آماده می‌شود.

در لیبی و دیگر کشورهای عربی همین اتفاق افتاد و امروزه در سوریه ادامه دارد. حالا دیگر این کشور آرام و مرفه در آتش جنگ می‌سوزد.

در جریان درگیری‌های اخیر این کشورها بیش از 800 هزار نفر جان باختند. و در همه این اتفاقات دست واشنگتن دیده می‌شود.

آمریکایی‌ها با توجه به‌سناریوهای تجربه‌شده در سایر کشورها قصد براندازی هرچه سریعتر دولت بشار اسد را دارند. و در این راستا از دیگران استفاده می‌کنند. ولی باز هم به‌طور کامل در حاشیه تحقق سناریوی از بین بردن یک کشور مستقل قرار گرفتنشان ناممکن شده است چرا که این سناریو به‌دست خود آن‌ها نوشته شده است.

در بخش دیگری از این مطلب می‌خوانیم: کاخ سفید از کسانی «مخالف دولت» دمشق ساخته است که در اصل آماده سوداگری در مورد وطنشان بوده و در عوض پول‌های که از آنطرف اقیانوس «حامیان دموکراسی» برایشان واگذار می‌کنند، آماده‌اند خون برادرانشان را جاری کنند.

چندی پیش رسانه‌های بین‌المللی خبر دادند که کاخ سفید تصمیم واگذاری یک میلیارد دلار برای مخالفان سوری را گرفته است. و اتحادیه اروپا نیز برای عقب نیفتادن از «امور خیریه» به‌فکر لغو تحریم برای برای فروش سلاح به‌ مخالفین شبه‌نظامی موجود در سوریه برآمده است. همانند لیبی، دوایر مربوطه آمریکا و اروپا با بی ارزش دانستن دولت قانونی سوریه به‌دنبال گرفتن «سهم» خود در این کشور می‌باشند.

از سراسر دنیا گروه‌های تروریستی و افراطی به‌کمک «مخالفان» دمشق آمده‌اند. حتی افراط‌گرایان کوزوو و آلبانی از طریق مافیای آلبانی به‌«برادران» سوری خود محموله بزرگ اسلحه و مهمات اعزام کردند.

در ادامه آمده است: معلوم می‌شود که آمریکایی‌ها با گروه‌های افراطی مذهبی در یک خط قرار دارد. آن‌ها در سوریه به افراطی‌ترین گروه‌ها کمک می‌کنند که که خود را جزء لاینفک القاعده اعلام کرده و از حمایت‌های طالبان نیز برخوردار می‌باشند.

آمریکا طبق معمول از استاندارد دوگانه کار می‌گیرد: با سازمان‌های تروریستی و افراطی‌ای همکاری می‌کند که آن‌ها را همزمان دشمن خود می‌داند.

نویسنده این مطلب با اشاره به‌حادثه «تروریستی» بوستون و به‌اصطلاح دست داشتن اتباع کشورهای شوروی سابق در آن، احتمال در نظر گرفتن برنامه‌های خاصی برای این فضا (ماورای قفقاز و آسیای مرکزی) از سوی واشنگتن را بعید ندانسته است.

وی، منطقه منافع استراتژیک آمریکا اعلام شدن آسیای مرکزی را برنامه دارای اهداف بلند تلقی کرده است.

در بخش پایانی مطلب پایگاه خبری تحلیلی «کشتی سفید» آمده است: پس از حضور ناموفق نظامی آمریکا در افغانستان و غیرقابل پیش‌بینی بودن اقدامات واشنگتن (سیاست استاندارد دوگانه)، هیچ یک از مدیران آسیای مرکزی علاقمندی برای پذیرش آن‌ها را ندارند.

بنابر این احتمال پایان یافتن حضور نظامی آمریکا در آسیای مرکزی (که هدف از مبارزه با تروریسم و افراطگرایی در افغانستان در اصل فقط همین بود) بعید به‌نظر نمی‌رسد.    

پس گمان نمی‌رود که در این مسیر قرار گرفتن تحولات مورد قبول آمریکا باشد. بنابر این باید برای هر نوع تحریکات آمریکا آماده بود...
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار