امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40738
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «جورج کرال» سفیر آمریکا در ازبکستان، گفت: ما از تلاش‌های تاشکند در جهت توسعه و تنوع اقتصادی و ایجاد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «جورج کرال» سفیر آمریکا در ازبکستان، گفت: ما از تلاش‌های تاشکند در جهت توسعه و تنوع اقتصادی و ایجاد شرایط مطلوب‌تری برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود برای رشد تجارت منطقه‌ای حمایت خواهیم کرد.

کرال افزود: سفارت آمریکا با همکاری اتاق بازرگانی آمریکا در ازبکستان، در کنار شرکت‌های آمریکایی نظیر «General Motors»،  «Boeing»  و  «Nukem»که با ازبکستان ارتباط نزدیک اقتصادی و تجاری دارند، به‌سایر شرکت‌های که علاقمند به‌‌سرمایه‌گذاری در ازبکستان می‌باشند، کمک می‌کند.

سفیر آمریکا در ادامه تصریح کرد: همچنین واشنگتن علاقمند مساعدت بیشتری برای توسعه همکاری‌ها در بخش آموزش و فرهنگ است چرا که با تماس‌های مربوط به این عرصه‌ها، اتباع دو کشور فرصت پیدا می‌کنند تا یکدیگر را بیشتر و بهتر بشناسند.

کرال همچنین بخش علوم و فن‌آوری را برای همکاری‌های دو کشور مناسب ارزیابی کرد.

این دیپلمات آمریکایی، همکاری‌های دو کشور طی 21 سال برقراری روابط سیاسی در تمامی زمینه‌ها و به‌خصوص تجاری، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی، حقوق بشر و امنیت منطقه‌ای را دارای رشد سعودی توصیف کرد.

وی مذاکرات صورت‌گرفته در واشنگتن و تاشکند و از جمله رایزنی‌های سیاسی دوجانبه را در راستای تامین همکاری‌های دارای حقوق برابر و دیالوگ شفاف و دوستانه دانست که همه عرصه‌های روابط را فرا می‌گیرد.

سفیر آمریکا افزود: واشنگتن و تاشکند به‌طور یکسان علاقمند تحکیم ثبات و امنیت در آسیای مرکزی و توسعه این منطقه می‌باشند. ما با احساس رضایت از ابتکارات دولت ازبکستان و نهادهای جامعه مدنی برای تامین امنیت منطقه‌ای، مبارزه با تروریسم، اعتیاد و قاچاق مواد مخدر حمایت می‌کنیم.

ما از سهم بزرگ آزبکستان در تقویت صلح و ثبات منطقه و از جمله کمک‌های همیشگی آن برای افغانستان قدردانی به‌عمل آورده و به‌طور پیگیرانه بر همکاری‌های گسترده خود با تاشکند از طریق پروژه‌ها و ابتکارات مربوطه ادامه خواهیم داد.

آمریکا علاقنمدی خود نسبت به‌حل مسایل مربوط به‌مدیریت و استفاده عاقلانه از منابع آب و انرژی منطقه را بیان داشته و امیدوار است که گفت‌وگوی شفاف میان کشورهای اسیای مرکزی به‌این امر کمک خواهد کرد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها