امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40763
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علی ربیعی در ششمین روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علی ربیعی در ششمین روز از هفته دولت در حاشیه مراسم بهره‌برداری از بزرگترین ایستگاه تخلیه گاز مایع در زاهدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر در گفت‌گویی درباره جایگاه بازنشستگان اظهار داشت: بازنشستگی صورتی دیگر از اشتغال است و بازنشستگان از ذخائر ارزشمند کشور هستند که تجربیات، دانش و تخصص آنها می‌تواند موجب پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور شود؛ لذا ضرورت دارد با تشکیل اتاق‌های فکر از توانمندی‌ها و تجارب نخبگان این حوزه به بهترین شکل استفاده شود.

وی بهبود وضعیتی معیشتی و ارایه خدمات مطلوب درمانی بازنشستگان را از مهمترین رویکردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در حال حاضر ارتقای وضعیت اقتصادی و برخورداری از سطح کیفی خدمات درمانی به عنوان دو مطالبه مهم بازنشستگان مطرح است و در این زمینه صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان متولی امـور بازنشستگان با اتخـاذ تدابیر اقتصادی و تمهیـدات ویژه برنامه‌هایی را در جهت افزایش رفاه اجتماعی بازنشستگان تدارک دیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش سه برابری بودجه بیمه طلایی درمان برای بازنشستگان کشوری اظهار داشت: خوشبختانه در بودجه سال 92 کشور برای بیمه تکمیلی درمان اعتبار قابل توجهی اختصاص یافته که از محل این اعتبارات با مشارکت سه جانبه دولت، بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری طرح بیمه طلایی بستری درمان برای 2.5 میلیون بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان از ابتدای شهریور ماه سال جاری بطور رسمی در سراسرکشور آغاز شده است.

ربیعی تصریح کرد: پس از ارزیابی و انجام پاره‌ای از اصلاحات در بسته حمایتی بیمه طلایی در دور جدید، سقف تعهدات و پوشش خدمات درمانی برای بازنشستگان و خانواده آنان افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دسترسی آسان به خدمات درمانی را از ویژگی‌های مهم طرح بیمه طلایی درمان عنوان کرد و گفت: تمامی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان می‌توانند به راحتی با مراجعه به بیش از 550 بیمارستان و مرکز درمانی طرف قرارداد سازمان بیمه‌گر تحت درمان و معاینه قرار بگیرند.

ربیعی با تأکید بر افزایش خدمات درمانی برای بازنشستگان گفت : باید در جهتی حرکت کنیم که نیازهای درمانی این قشر فرهیخته تأمین و همچنین هزینه‌های درمانی آنان کاهش یابد تا بازنشستگان عزیز بتوانند بدون دغدغه و نگرانی ناشی از هزینه‌های سنگین درمان در آرامش خاطر دوران بازنشستگی را سپری کنند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها