امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40770
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در یک کنفرانس مطبوعاتی تصریح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در یک کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: ترکمنستان با توجه به «اصل بیطرفی» خود آماده‏ است وظیفه میانجیگری بیطرف در مذاکرات چند جانبه پیرامون حل و فصل مسائل مطرح در حوزه بین الملل را برعهده گیرد.

بردی محمد اف تصریح کرد: ترکمنستان پیشتر نیز تجربه موفقیت‏ آمیز میانجیگری و میزبانی مذاکرات صلح در منطقه را داشته است.

اعلام آمادگی ترکمنستان به عنوان میانجیگر مسائل منطقه‌ای و میزبانی مذاکرات بین‏‌المللی در حالی است که پیشتر نیز در پی اعلام آمادگی عشق‌‏آباد برای میزبانی مذاکرات صلح گروهای افغان از میزبانی عشق آباد جهت برقراری صلح و ثبات در افغانستان، استفاده کرده بودند.

واشنگتن و سازمان ملل نیز پیشتر از میزبانی عشق‌‏آباد برای برگزاری مذاکرات صلح بین گروه‏های در افغانستان نیز رسما استقبال کرده بودند.

از سوی دیگر کارشناسان منطقه معتقدند که با توجه به موارد فوق و نیز اصل بیطرفی ترکمنستان که از سوی سازمان ملل نیز مورد تصویب و تائید قرار گرفته ‏است، عشق‏‌آباد می‌‏تواند به عنوان گزینه مناسب برای میزبانی و میانجیگری در مذاکرات 5 بعلاوه 1 پیرامون برنامه ‏های هسته ‏ای ایران نیز باشد.
انتهای پیام
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها