امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40777
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از اقدام پارلمان انگلیس در مخالفت با مداخله نظامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از اقدام پارلمان انگلیس در مخالفت با مداخله نظامی در سوریه، استقبال کرد.

پارلمان انگلیس پنج‌شنبه شب در اقدامی غیرمنتظره با طرح «دیوید کامرون» برای مشارکت در حمله نظامی به سوریه مخالفت کرد. مخالفت پارلمان انگلیس عملا راه همراهی این کشور با آمریکا در اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه را سد کرده است. کامرون هم اعلام کرده است که انگلیس فعلا در هیچ اقدام نظامی‌ای علیه سوریه مشارکت نمی‌کند.

روسیه در بیانیه امروز خود ضمن استقبال از این موضع‌گیری پارلمان انگلیس، حمله به سوریه را تهدید‌کننده «نظم جهانی» توصیف کرده است.

روسیه و چین دو عضو دائم شورای امنیت هستند که به شدت با مداخله نظامی در سوریه مخالفت کرده‌اند. همین موضوع موجب شده تا احتمال تصویب قطعنامه‌ای که مداخله نظامی در سوریه را امکان‌پذیر کند، تقریبا به سفر برسد. این موضوع موجب شده تا آمریکا برای مداخله در سوریه به دنبال متحدان بین‌المللی باشد. اما حالا مخالفت پارلمان انگلیس با این اقدام، مداخله نظامی در سوریه را در پاره‌ای از ابهام قرار داده و به نوشته گاردین موجب شده تا اوباما با گزینه نامطلوب «مداخله یکجانبه» در سوریه روبرو شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار