امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40778
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 57
«جابر سلامه»، دبیرکل حزب آینده لائیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افزود: حزب متبوعش به شدت ...

«جابر سلامه»، دبیرکل حزب آینده لائیک سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افزود: حزب متبوعش به شدت تهدیدات کشورهای غربی و آمریکا در اقدام نظامی علیه سوریه را محکوم می‌کند و این تهدیدات را تکرار سناریو دروغ پردازی‌های آمریکا مبنی بر در اختیار داشتن سلاح‌های شیمیایی به واسطه نظام سوریه می‌داند.

سلامه تاکید کرد که در این تردید وجود ندارد که نیروهای و محور شر جهانی در پس بحران سوریه قرار دارد و هدف از تمام این اقدامات خدمت به رژیم صهیونیستی است.

دبیرکل حزب آینده لائیک سوریه همچنین تاکید کرد که این وظیفه و واجب ملی ماست که به عنوان شهروندان سوری که با این بحران رو در رو و مواجه هستند و در راستای تهدیداتی که آمریکا و غرب علیه سوریه انجام می‌دهد، در صف واحدی پشت سر ارتش سوریه قرار گیرند که درحال دفاع از خاک و مردم سوریه است.

وی با بیان اینکه همه باید خود را در اختیار ارتش سوریه قرار دهند و گوش به فرمان آن باشند، دلیل این تهدیدات آمریکایی و غربی علیه سوریه را پیروزی‌ها و موفقیت‌های ارتش سوریه در عرصه‌های مختلف میدانی علیه گروه‌های مسلح و به دست گرفتن کنترل مناطقی دانست که تا پیش از آن تحت تسلط گروه‌های مسلح بود و از جمله این مناطق باید از استان ریف دمشق در جنوب سوریه و مناطق و شهرهای مختلف آن نام برد. 

سلامه ادامه داد: هدف از اقدام نظامی احتمالی آمریکا علیه سوریه که به نظر می‌رسد، آمریکا و اعضای ناتو و اتحادیه اروپا و هم پیمانان آن در تدارک آن هستند، تقویت و تحکیم منافع و جای پای آنان در منطقه است.

دبیرکل حزب آینده لائیک سوریه دور ابراز نگرانی کرد که مباد این تهدیدات عملی شوند، چون دولت‌های سابق آمریکا تجاوزهای مشابهی پیش از این داشته و بدون کسب موافقت سازمان ملل و شورای امنیت عراق را به اشغال نظامی خود درآورده و یا به یوگسلاوی و لیبی حمله نظامی کرده‌اند.

سلامه تاکید کرد که سوریه وطن همه سوری‌ها از هر گروه و طیف و جریان است و تجاوز غرب و آمریکا به سوریه تنها یک گروه یا جریان خاصی را شامل نخواهد شد، بلکه همه از آن آسیب خواهند دید.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها