امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40782
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 140 قانونگذار آمریکا، از جمله 21 نماینده دموکرات، با امضای نامه‌ای خطاب به باراک اوباما، رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 140 قانونگذار آمریکا، از جمله 21 نماینده دموکرات، با امضای نامه‌ای خطاب به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تصریح کرده‌اند دخالت نظامی آمریکا در سوریه بدون مجوز کنگره نقض قانون اساسی این کشور است.

این نمایندگان با امضای این نامه در روز پنجشنبه خواستار آن شدند که نقش کنگره در تصمیم به استفاده از زور نظامی در سوریه نادیده گرفته نشود.

در نامه این نمایندگان که البته طبق اعلام نشریه آمریکایی هیل هنوز به کاخ سفید ارسال نشده آمده است: «وارد کردن ارتش ما در سوریه هنگامی که هیچ تهدید مستقیمی متوجه امریکا نیست و بدون مجوز قبلی کنگره، اصل تفکیک قوا در قانون اساسی را نقض می‌کند.»

در ادامه این نامه خطاب به آقای اوباما تصریح شده است: «اگر شما فکر می‌کنید که اقدام نظامی در سوریه ضروری است، کنگره می‌تواند به درخواست شما تشکیل جلسه دهد.»

امضا کنندگان این نامه همچنین به رئیس جمهور کشورشان یادآوری کرده‌اند که تصمیم وی برای صدور مجوز جنگ در لیبی در سال 2011 بدون چراغ سبز کنگره هم نقض قانون اساسی این کشور بوده است.

این خبر در حالی اعلام شده که پارلمان انگلیس شب گذشته (پنجشنبه 7 شهریور) در اقدامی غیرمنتظره به طرح پیشنهادی آقای «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس، برای دخالت نظامی در کشور سوریه به عنوان پاسخی به ادعاهای استفاده دولت این کشور از سلاح‌های شیمیایی رأی منفی داد.

به دنبال اعلام این خبر، امروز (جمعه 8 شهریور) گزارش‌هایی از مخالفت دست‌کم ده عضو ائتلاف ناتو، از جمله انگلیس، منتشر شد.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها