امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40783
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«عبدالرحیم مراد» وزیر سابق دفاع لبنان و رئیس حزب «الاتحاد» این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، ...

«عبدالرحیم مراد» وزیر سابق دفاع لبنان و رئیس حزب «الاتحاد» این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، تهدیدات غرب مبنی بر حمله به سوریه را دارای اهداف متعدد دانست و تاکید کرد که ضربه زدن به وحدت ملت‌های منطقه، ایجاد چند دستگی در میان آنها و وادار کردن آنها به تسلیم در مقابل پروژه‌های غربی در صدر اهداف حمله به سوریه است.

وی با اشاره به ناکامی مخالفان سوریه در وادار ساختن ملت، نظام و ارتش سوریه به دنباله روی از سیاست های آمریکا و فراموش کردن مواضع تاریخی و گذشته خود، یکی دیگر از اهداف غرب از حمله به سوریه را هدف قرار دادن محور مقاومت و ایجاد منطقه خاورمیانه جدید توسط آمریکا برشمرد.

مراد با بیان اینکه پیامدهای منفی هر گونه حمله نظامی به سوریه، همه کشورهای منطقه و جهان را در بر خواهد گرفت،‌ افزود: سوریه نقش برجسته‌ای در منطقه  دارد و حمله گسترده آمریکا به آن، اوضاع را به سمت رویارویی فراگیر سوق می‌دهد.

وی افزود: به طور خلاصه بگویم که آمریکا ممکن است قادر به برافروختن آتش جنگ علیه سوریه باشد ولی قطعاً نمی‌تواند به آن جنگ و پیامدهای طولانی مدتش پایان دهد.

مراد درباره چگونگی پاسخ سوریه به جنگ احتمالی غرب گفت: واکنش سوریه به این تهدیدات – چه جدی و چه جنگ روانی – کوبنده خواهد بود که دامنه  آن از سوریه فراتر خواهد رفت و ضربه‌های دردناکی به منافع استراتژیک آمریکا و متحدانش در منطقه وارد خواهد کرد. همگان بدانند که موشک‌‌های سوریه به رژیم صهیونیستی بسیار نزدیک هستند. تعداد و برد این موشک‌ها همه را غافلگیر خواهد کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار