امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40794
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی مروی در این خصوص گفت: به حمد الهی پس از استحکام بخشی سطح زیرین ضریح و نصب شاسی فلزی کار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی مروی در این خصوص گفت: به حمد الهی پس از استحکام بخشی سطح زیرین ضریح و نصب شاسی فلزی کار و همچنین نصب تاج چوبی از هفتم شهریور عملیات نصب قطعات منبت و خاتم داخل مضجع شریف آغاز می‌شود.

مدیر اجرایی پروژه ضریح سفیر ابا عبدالله الحسین(ع) ادامه داد: بدیهی است که پس از اتمام کار این دو گروه، ما نصب قطعات قلمزنی شده نقره و طلا را شروع خواهیم کرد که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها این بخش از کار را 11 شهریورماه شروع خواهیم کرد.

مروی در خصوص تعداد افراد اعزام شده گفت: تا کنون از عوامل اجرایی بخش‌های مختلف 20 نفر به نجف اشرف و حرم مطهر مسلم بن عقیل(ع)  اعزام شده‌اند و برای اتمام بخش‌های باقیمانده نیز 20 نفر راهی مضجع شریف آن حضرت خواهند شد.

مدیر اجرایی پروژه ضریح درباره ویژگی‌های این ضریح یادآور شد: به منظور یکپارچگی در داخل ضریح از منبت کاری، معرق و خاتم کاری استفاده شده است که زیبایی این کار را دوچندان نموده است و در کل قسمت‌های قلمزنی ضریح مطهر به هیچ عنوان از ریخته‌گری  استفاده نشده است و تماماً هنر دست اساتید قلمزنی است.
شایان ذکر است که منبت کاری ضریح برعهده هنرمندانی از استان مرکزی به سرپرستی محمد علی نوری بوده و خاتم کاری را نیز محمد حسین و محمد حسن صلاح فر از استان فارس انجام داده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها