امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4080
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۹
تعداد بازدید: 176
فاطمه محمدی مدیر انتشارات نوین کتاب گویا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه وزارت ...

فاطمه محمدی مدیر انتشارات نوین کتاب گویا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی تا این لحظه غرفه‌ای را در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب در اختیار این انتشاراتی قرار نداده است، خاطر نشان کرد: از خرداد سال گذشته برای گرفتن غرفه در نمایشگاه کتاب ما اقدام کردیم و نامه‌نگاری‌ها را انجام دادیم. وقتی مسئولان مانند سال قبل و سالهای قبل تر نمونه‌ آثار ما را مشاهده کردند، واکنش‌های مثبتی به آنها داشتند و اعلام کردند که این آثار، آثار ارزشمندی هستند و مقدمات اختصاص غرفه را فراهم خواهند کرد. از همان زمان اعلام کردند که صبر کنید و تا نمایشگاه کتاب زمان زیادی مانده است و خودشان اطلاع می‌دهند.

وی ادامه داد: تا اینکه نزدیک ایام نمایشگاه کتاب شدیم و باز خبری نشد و ما پیگیر این موضوع شدیم و اعلام شد باید در نمایشگاه ثبت‌نام کنیم. بعد از اینکه در اسفند ماه در نمایشگاه ثبت‌نام کردیم و روزها و هفته ها پیگر شدیم و جواب نشنیدیم، جریان را با آقای محمد اللهیاری معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه کتاب تهران مطرح کردیم و ایشان نیز پس از مشاهده نمونه آثار مستقیما از مسئول کمیته ناشران داخلی خواستند برای ما غرفه ای در نظر گرفته شود.

مدیر انتشارات نوین کتاب گویا گفت: پیگیری‌های ما از مسئول کمیته ناشران ادامه پیدا کرد و فرصت می‌گذشت اما در نهایت در جواب این پیگیری‌ها گفته شد که چرا آنقدر شما پیگیر هستید و ما خودمان خبر می‌دهیم، در حالیکه فقط 3 روز به بازگشایی نمایشگاه مانده بود. متاسفانه تا این لحظه- که فردا افتتاحیه نمایشگاه است، پیگیری های ما نه تنها به نتیجه نرسیده است که مورد بازخواست و توهین هم قرار گرفتیم. در نهایت به ما اطلاع دادند که قرار است چادری در حیاط پشتی زده شود و شاید به ما در آنجا غرفه‌ای داده شود.

محمدی با طرح این سوال که فردا افتتاحیه نمایشگاه است و چه زمانی قرار است چادر نمایشگاه زده شود و چه زمانی ما غرفه بچینیم گفت: کار ما کاری نو است و بارها به مسئولان اعلام کرده ایم که  نیاز داریم فرصت آماده سازی غرفه را داشته باشیم تا بتوانیم آثار خودمان به شکل مناسب به مردم معرفی کنیم و برای کارهایمان برنامه ریزی داشته باشیم. با این اوضاع دستمان کاملا بسته است و تکلیفمان هم روشن نیست.

وی ادامه داد: کاش از ابتدا قول مساعدت نمی‌دادند که این همه مدت وقت و انرژی ما به جای صرف در تولید، در این پروسه توانفرسا هدر نرود. سالهاست که این فرایند فرسایشی تکرار می شود و متاسفانه راه به جایی نداریم. متاسفانه معرفی کتاب سخنگو که در دنیا پیشینه ای هفتاد هشتاد ساله دارد و امروزه تبدیل به صنعتی شده است که دوشادوش صنعت نشر پیش می رود، به مسئولان و متولیان امر کاری بس دشوارتر و پرچالش تر از معرفی آن به مردم و مخاطبینمان بوده و هست. امیدواریم روزی شاهد پایان این بی مهریها از سوی متولیان امر نسبت به این فعالیت فرهنگی ارزشمند باشیم، فعالیتی که بی تردید نقش به سزایی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد داشت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها