امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40807
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، سریال «جماعت» که در سال 2010 و در آخرین سال‌های حکومت مبارک بر مصر ساخته شد، سریالی بود که علیه اخوان المسلمین مصر ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، سریال «جماعت» که در سال 2010 و در آخرین سال‌های حکومت مبارک بر مصر ساخته شد، سریالی بود که علیه اخوان المسلمین مصر ساخته شد.

در این سریال که در زمان پخش در سال 89 مورد مخالف خانواده حسن البنا و رهبران اخوان المسلمین قرار گرفت، با تحریف تاریخ اخوان المسلمین تلاش کرده بود تا جماعت اخوان المسلمین مصر را گروهی تندرو و حامی تروریسم نشان داده و نشان دهد که این گروه به دنبال کودتا علیه رژیم مصر بوده است.

سریال «جماعت» زندگی «حسن البنا» رهبر اخوان المسلمین را از لحظه تولد در روستای محمودیه در استان بحیره مصر در سال 1906 تا زمان ترورش در میدان «حلمیه جدیده» در قاهره در سال 1949 و نحوه شکل گیری یکی از بزرگترین گروه‌های دینی و اسلامی در کشورهای عربی را نشان می‌داد.

این سریال که در دوران حکومت یکسال گذشته اخوان المسلمین و محمد مرسی با فضای آزاد رسانه‌ای پس از انقلاب از برخی شبکه‌های مصری چون «القاهره و الناس» مجددا پخش شد، قرار است اینک و پس از کودتا علیه دولت قانونی اخوان المسلمین نسخه دومی نیز داشته باشد.

این سخنی است که «محمد یاسین» کارگردان مصری به پایگاه «السینما» مصر گفته و توضیح داده است: سری دوم سریال «جماعت» توسط «وحید حامد» با تعدیلاتی در حال نگارش است.

وی با اشاره به اینکه قرار بود این سریال سه فصل داشته باشد و به دو فصل کاهش یافته، درباره تعدیلات سناریوی این سریال گفت: ما نمی‌توانیم تغییرات سیاسی اخیر در مصر که مربوط به اخوان المسلمین است را نادیده بگیریم.

این کارگردان مصری افزود: در این سری جدید از سریال «جماعت» شخصیت‌های سیاسی جدیدی از تاریخ اخوان المسلمین دیده می‌شوند که از جمله آنها چهره‌هایی چون حسن الهضیبى، عمر التلمسانی، محمد ابوالنصر، مصطفى مشهور، محمد الهضیبى، مهدی عاکف و محمد بدیع هستند که مرشد اخوان بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ممکن است در این سریال به پایان حکومت اخوان المسلمین در مصر(کودتای اخیر) اشاره شود، تصریح کرد: سری جدید سریال «جماعت» به نوعی کاری ملی و مطالبه‌ای مردمی است چراکه مردم مصر دوست دارند بدانند حقیقت آنچه در درون اخوان المسلمین می‌گذرد، چیست.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها