امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40811
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن پست درباره رای منفی پارلمان بریتانیا به طرح دیوید کامرون مبنی بر مداخله نظامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن پست درباره رای منفی پارلمان بریتانیا به طرح دیوید کامرون مبنی بر مداخله نظامی در سوریه نوشت: نخست وزیران انگلیس نسبت به مسائل امنیت ملی و سیاست خارجی به ندرت در برابر پارلمان و کسب مجوز از آن با شسکت مواجه شده‌اند.

واشنگتن پست نوشت: رای منفی روز پنج شنبه به طرح دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا برای مداخله نظامی در سوریه یک نقطه عطف تاریخی در سیاست انگلیس است.

روزنامه تایمز روز جمعه این مساله را در صفحه اول خود کار کرد و نوشت؛ «دیوید کامرون تحقیر شد». 

براساس گزارش واشنگتن پست، اما این شکست بیشتر از آنچه که مربوط به دیوید کامرون باشد تحت تاثیر دوره تونی بلر نخست وزیر سابق این کشور در سالهای 1997 تا 2007 بود.

واشنگتن پست ادامه داد؛ یکی از فاکتورهای اصلی که مطمئنا نقش عمده‌ای در شکست کامرون ایفا کرد سایه جنگ عراق بود که همچنان در سیاست بریتانیا تاثیرگذار است.

بریتانیا 197 سرباز خود را در جنگ عراق از دست داد و میلیاردها پوند هزینه کرد و این رای منفی به معنای این است که این کشور به اشتباه درگیر جنگ عراق شد.

نمایندگان مجلس عوام در بریتانیا پنج شنبه شب با طرح دولت این کشور برای اقدام نظامی در سوریه در واکنش به کاربرد تسلیحات شیمیایی مخالفت کردند.

مجلس نمایندگان با 285 رای مخالف در برابر 272 رای موافق با طرح دولت دیوید کامرون مخالفت کرد.

رای مجلس عوام که از آن به عنوان یک شکست سنگین برای سیاست خارجی دیوید کامرون نام برده شده است، مانع از شرکت بریتانیا در اقدام نظامی احتمالی آمریکا و متحدانش علیه دولت بشار اسد می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها