امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40813
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 64
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ورد پرس، نیویورک تایمز تلاش می‌کند که از ادعای بی اساس جان کری مبنی بر استفاده دولت ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ورد پرس، نیویورک تایمز تلاش می‌کند که از ادعای بی اساس جان کری مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه مردم خود پشتیبانی کند اما به نظر می‌رسد شواهدی ارائه می‌کند که با شواهد موجود منافات دارد.

تصاویر و ویدئوهایی که اخیرا ارتش آزاد سوریه و شورشیان منتشر کرده‌اند و استفاده از گلوله خمپاره 120 میلیمتری و مدارک قانع کننده دیگر نشان می‌دهد که اگر کسی سلاح شیمیایی استفاده کرده باشد آن شورشیان هستند نه دولت بشار اسد.

تصویر زیر که روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده است با هدف به تصویر کشیدن محل پرتاب راکت نشان داده شده است.
توجه کنید که نشریه تایمز، «مناطق بحث‌انگیز» را در مکان‌هایی بسیار پایین‌تر از محل‌های مربوط به روزنامه نیویورک‌تایمز نشان داده است اما واقعیت این است که «قابون» و «جوبر»، طبق این نقشه پویا هر دو مکان‌های بحث‌انگیز قلمداد می‌شوند.

این نقشه به وضوح نشان می‌دهد که تروریستها در مناطقی حضور دارند که احتمال می‌رود راکت از آنجا شلیک شده باشد؛ به صورت دقیق، درست در مرکز سه حوزه رقابت.

این نقشه پویا همچنین نشان می‌دهد، جایی که بازرسان سازمان ملل نیز هدف تک تیراندازها قرار گرفته اند همچنین حوزه رقابت بین تروریست‌ها است.

همه این مناطق درحال حاضر در دسترس ارتش آزاد است که به آنها این فرصت را داده تا مرتکب این جنایت شوند.

در عکس نیویورک تایمز باید به مقیاس سمت راست هم توجه داشته باشد. این مقیاس نشان میدهد که منطقه مورد نظر یک و نیم مایلی منطقه‌ای است که گمان می‌رود راکت از آن شلیک شده باشد که کاملا در تیررس انواع سلاحهای شورشیان قرار دارد.

شورشیان سوریه یک منبع مشخص برای سلاحهای خود ندارند و می‌توانند زرادخانه های خود را به شیوه های مختلف پاکسازی کنند.

براساس این گزارش، شورشیان سوریه تا کنون حملاتی را علیه غیرنظامیان در حمص انجام داده‌اند که منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی شده است.

این حملات همزمان با پیشروی ارتش سوریه در مناطق مختلف اطراف حمص در «الخالدیه» و «باب هود» صورت گرفت.

علاوه بر آن شبه نظامیان چندین راکت از پناهگاههایشان در «اکرامه» و «الزهرا» پرتاب کرده‌اند که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی شده است.

تصاویر گرفته شده از لانچرهای شورشیان که در ماه جولای 2013 گرفته شده است به وضوح نشان می‌دهد که توانایی شلیک راکت به مناطقی که گفته می‌شود هدف حمله شیمیایی قرار گرفته است، را دارد.

راکت‌های پرتاب شده نوعی از خمپاره انداز 120 میلیمتری موسوم به سیستم «سولتام» است که حدود 4 مایل برد دارد.

انگیزه استفاده از سلاح شیمیایی نیز نیاز به تکرار ندارد. شورشیان افرادی هستند که به دنبال ایجاد پیش شرط‌های لازم برای مداخله ناتو در سوریه هستند. آنها در مبارزه با تروریسم و براندازی حکومت بشار اسد شکست خوردند و تلاش میکنند با عبور از خط قرمز باراک اوباما زمینه مداخله نظامی غرب را فراهم کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها