امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40817
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «رویترز»،‌ هزاران تن از کشاورزان و کارمندان دولتی کلمبیا روز گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «رویترز»،‌ هزاران تن از کشاورزان و کارمندان دولتی کلمبیا روز گذشته در بوگوتا پایتخت این کشور علیه سیاست‌های بازرگانی و کشاورزی دولت تظاهرات کردند.

معترضان با در دست داشتن قابلمه و ماهیتابه به این تظاهرات آمده بودند و معتقدند که اجرای سیاست‌های اینچنینی آنها را فقیر می‌کند. شعارهایی مانند « زنده‌باد اعتصاب کشاورزان و حق حاکمیت غذا!» در این تظاهرات شنیده می‌شد و بنرهایی را به همین مضامین حمل می‌کردند.
دانشجویان نیز به ویترین مغازه‌ها سنگ پرتاب می‌کردند که پلیس ضد شورش با آنها درگیر شد و با گاز اشک‌آور تلاش کرد تا‌ آنها را متفرق کند.

بیش از 10 روز از اعتراض‌های مردمی به سیاست‌های دولتی می‌گذرد، اما «خوان مانوئل سانتوس» رئیس‌جمهور کلمبیا همچنان در مهار این اعتراض‌ها که که از آن با عنوان «اعتصاب ملی» یاد می‌شود ناتوان است. وی روز گذشته با فراخواندن معترضان به آرامش از آنها خواست تا با گفت‌وگو اختلافات موجود را حل کنند.

سیب‌زمینی‌کاران، تولیدکنندگان شیر، آموزگاران و کارکنان بخش درمانی در این حرکت اعتراضی شرکت کرده‌اند. آنها 3 ماه قبل نیز با بستن راه‌ها و ایجاد ترافیک، سانتوس را تحت فشار گذاشته بودند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها