امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40827
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 38
«ولید سکریه» نماینده فراکسیون «وفاداران به مقاومت» در پارلمان لبنان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با ...

«ولید سکریه» نماینده فراکسیون «وفاداران به مقاومت» در پارلمان لبنان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با بیان اینکه تا به این لحظه به خاطر منافع آمریکا و استراتژی واشنگتن در خاورمیانه، احتمال حمله به سوریه وجود دارد و افزود: از اهداف این حمله می‌توان به ایجاد توازن نظامی، ضعیف کردن نظام سوریه و تقویت مخالفان اشاره کرد. آمریکا به منظور تحقق این اهداف کنفرانس «ژنو 2» را به تاخیر انداخته است.

نماینده پارلمان لبنان گزینه عقب‌نشینی آمریکا از حمله به سوریه را به مثابه پیروزی نظام سوریه خواند و تاکید کرد: به همین دلیل، احتمالا آمریکا از موضع خود عقب نشینی نکند. زیرا عقب نشینی واشنگتن به معنی سیطره دمشق بر چهار گوشه سوریه و باقی ماندن در صف کشورهای مقاومت و در کنار ایران است.

این سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان درباره حجم خطر حمله نظامی به سوریه گفت: این موضوع به حجم حمله بستگی دارد. اگر حمله محدود صورت بگیرد، نظام سوریه پیروز می‌شود و چنانچه حمله به تضعیف نظام منجر شود؛ این امر دخالت اعضای جبهه مقاومت برای کمک به نظام سوریه را ضروری می‌سازد.

سکریه درباره واکنش حزب الله به حمله نظامی خارجی به سوریه گفت:‌حزب الله لبنان هیچ گاه از داخل خاک لبنان واکنشی نشان نمی‌دهد مگر اینکه جنگی با رژیم صهیونیستی رخ دهد. در غیر این صورت لزومی برای پاسخ دادن از داخل خاک لبنان وجود ندارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها