امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40832
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که با حضور محمد‌کاظم انبارلویی، مصطفی کواکبیان، سید‌محمد صفی‌زاده، محمدرضا راه چمنی و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که با حضور محمد‌کاظم انبارلویی، مصطفی کواکبیان، سید‌محمد صفی‌زاده، محمدرضا راه چمنی و سید‌نظام‌الدین موسوی از شبکه یک سیما در حال پخش است مجری این مناظره مرتضی حیدری با طرح سؤالی مبنی بر اینکه ظرفیت‌های قانونی برای فعالیت‌های مطبوعات در ایران خوب است اما آیا میزان مطبوعات از نظر تکثر و تنوع متناسب با این ظرفیت‌ها است یا خیر؟ برنامه را آغاز کرد.

در ابتدای این مناظره محمد کاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت اظهار داشت: مطبوعات، احزاب و دانشگاه سه پدیده مدرن هستند که طی صد سال اخیر به ایران وارد شدند که در سه نهضت مشروطه، ملی و انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند؛ خاستگاه فکری این پدیده، مدرنیته است.

انبارلویی با اعلام اینکه انقلاب اسلامی اعتراض به نظام فکری کفر آلود مدرنیته است، اظهار داشت: جریان مدرنیته به دنبال بازگشت استبداد و استعمار خارجی است و در دو نهضت مشروطه و ملی توفیقاتی داشتند اما در نهضت انقلاب اسلامی به دلیل اینکه رهبری نهضت خود رسانه تنها بود، توفیقی به دست نیاوردند.

وی ادامه داد: اولین توفیق این جریان در مطبوعات، مبارزه با دین، فرهنگ و مذهب مردم است؛  اصل 24 قانون اساسی می‌گوید که رسانه‌ها و مطبوعات در بیان مطالب آزاد هستند مگر اینکه مخل به مبانی نظام اسلامی باشند.

سردبیر روزنامه رسالت ادامه داد: با توجه به اینکه اصلاح‌طلبان در این مناظره وجود دارند می‌توان انتظار داشت که پاسخی را هم اکنون دریافت کنیم.

وی با اشاره به گزارش تحلیلی که پیش از اینها در این باره تهیه شده است گفت: در یک مقطع یک گزارش تحلیلی در حوزه علمیه قم تهیه شده است که مربوط به سالهای 77 تا 88 در حوزه مجموعه شبهات که در عرصه دین و فرهنگ و اتحاد ملی وجود داشته شامل 2 هزار و 350 مورد شبهه می‌شده است.

انبارلویی بیان داشت: نشریه ‌ای که توسط معاونت مدیرکل داخلی مطبوعات آن زمان در 4 سال اول اعلام شده شامل 66 مورد شبهه بود که در جایگاه دوم بوده است اما در 4 سال بعد با 252 شبهه در جایگاه اول قرار داشته است.

سردبیر روزنامه رسالت ادامه داد: حساب مطبوعاتی که طرفدار نظام و مردم هستند مشخص است ما جمع شده‌ایم به نقطه اصلی این مناظره برسیم.

وی خاطر نشان کرد: برخی در یک دهه قبل قلم می‌زدند اما هم اکنون در رادیوهای بیگانه و نشریات خارجی علیه ایران تبلیغ و ترویج می‌کنند بنابراین چالش اصلی ما با جریان منحط مدرنیته است که مظاهر آن سکولاریزم است و این جریان اثبات کرده که هیچگاه با انقلاب سر آشتی ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها