امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40833
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که با حضور محمد‌کاظم انبارلویی، مصطفی کواکبیان، سید‌محمد صفی‌زاده، محمدرضا راه چمنی و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که با حضور محمد‌کاظم انبارلویی، مصطفی کواکبیان، سید‌محمد صفی‌زاده، محمدرضا راه چمنی و سید‌نظام‌الدین موسوی از شبکه یک سیما در حال پخش است مجری این مناظره مرتضی حیدری با طرح سؤالی مبنی بر اینکه ظرفیت‌های قانونی برای فعالیت‌های مطبوعات در ایران خوب است اما آیا میزان مطبوعات از نظر تکثر و تنوع متناسب با این ظرفیت‌ها است یا خیر؟ برنامه را آغاز کرد.
راه چمنی به عنوان دومین نفر ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و تسلیت شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: برای دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی ادامه داد: جا دارد اینجا از صدا و سیما تشکر کنم برای ترتیب دادن مناظرات اما انتظار داشتیم که مناظره هفته گذشته احزاب یک جلسه دیگر نیز ادامه یابد.

وی تأکید کرد: در جلسه اضافی باید جمع‌بندی خوبی در مورد موانع رشد احزاب و راهکارهای گسترش فرهنگ تحزب می‌رسیدیم که متأسفانه این مناظره‌ها ناقص ماند، امیدواریم که این مناظره احزاب ادامه پیدا کند.

راه‌چمنی ضمن یادآوری این نکته که اکنون دبیر کل حزب همبستگی نیست و مسئولیت مدیر مسئولی روزنامه همبستگی را نیز برعهده ندارد، گفت: من هم اکنون دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی هستم و به عنوان سرپرست در روزنامه همبستگی فعالیت می‌کنم.

وی مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی دانست و افزود: البته امروزه رکن دیگری نیز به دموکراسی اضافه شده که همانا آزادی‌های مدنی و آزادی قلم است.

راه‌چمنی افزود: در بحث آزادی مطبوعات همانگونه که در اصل 24 قانون اساسی آمده مطبوعات نباید مخل به مبانی اسلامی و حقوق عمومی باشند که البته این نکات به تفصیل در قانون مطبوعات نیز ذکر شده است.

وی یکی از نقش‌های اصلی مطبوعات را ارتقاء آگاهی و دانش علمی در سطح جامعه عنوان کرد و تأکید کرد: نقش دیگر مطبوعات این است که به عنوان سخنگو و چشم مردم بحث نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها را بر عهده داشته باشند.

راه‌چمنی تبیین اهداف قانون اساسی و تبلیغ ارزش‌های دینی و مذهبی را از دیگر وظایف رسانه‌ها عنوان کرد.

وی تأکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بیان داشته در کشور 3 نوع مطبوعات داریم که نوع اول آن درون نظام فعالیت می‌کند، از نظام دفاع می‌کند، نوع دیگر مطبوعات هم بی‌تفاوت به مبانی اصلی نظام هستند و یک عده دیگر نیز با نظام مشکل دارند که دادگاه مطبوعات با آنها برخورد می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها