امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40834
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد صفی‌زاده بنیانگذار انجمن صنفی ایران و مدیر مسئول روزنامه ابرار در  ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد صفی‌زاده بنیانگذار انجمن صنفی ایران و مدیر مسئول روزنامه ابرار در  مناظره مطبوعامورد چالش‌های پیش روی مطبوعات ایران گفت: تعریف مطبوعات برای ملت بزرگ و بینندگان مشخص است. در گزارشی که صدا و سیما در ابتدای مناظره پخش کرد به کاستی‌های تیراژ مطبوعات و کمبودها اشاره شد، ولی به تبعیض‌هایی که طی 8 سال گذشته توسط دولت نهم و دهم به مطبوعات شد اشاره‌ای نشد.

وی ادامه داد: مطبوعاتی که مورد حمایت دولت باشند، یک شبه مجوز گرفته و قطعاً از درآمدهای دولتی برخوردارند که مورد حمایت بی‌چون و چرا بودند چرا که نظر مردم در این روزنامه‌ها درج نمی‌شد و معمولاً آمارها خلاف واقع است.

به گفته مدیرمسئول روزنامه ابرار در این دوران حمایت از مطبوعات مستقل و آزاد و کسانی که وابستگی جناحی نداشتند به حداقل رسیده و مطبوعات آزاد را از داشتن آگهی محروم کردند و یارانه‌ها را قطره‌ چکانی پرداخت کردند و کیسه‌ای که از خزانه در اختیارشان بود به آنهایی که خودشان می‌خواستند می‌پرداختند.

صفی زاده تصریح کرد: بعدازظهرها شاهد بودیم که انبوهی از روزنامه‌های دولتی روی کیوسک‌ها چیده می‌شد. این در حالی است که روزنامه‌هایی که مسائل خلاف را درج می‌کردند در ساعت اول که روی کیوسک می‌رفت توسط مردم مورد استقبال قرار گرفته و خریداری می‌شد.

وی گفت: آقای انبارلویی اشاره کردند که در ابتدای انقلاب حضرت امام (ره) با صدای رسای خود، صدای انقلاب را به دنیا رساندند در حالی که خود حضرت امام در همان سال اول از دو روزنامه با استفاده از روزنامه‌نگارانی که با اعتصاب خودشان به انقلاب کمک کردند فعالیت رسانه‌ای داشتند.

صفی زاده ادامه داد: رسانه همواره در پیشرفت‌ها، تحریم‌ها توانستند با انعکاس واقعیت‌ها و دفاع از آرمان‌های نظام مردم را امیدوار کنند و در عین حال با انتقادهایی که داشتند نقاط ضعف را نشان دهند.

بنیانگذار انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با انتقاد از اینکه می‌گویند برخی گمانه‌زنی‌های نابجا در رسانه درج می‌شود گفت: اینها گمانه‌زنی نیست، واقعیت است چرا که وقتی وزیری داخل هواپیما مشخص می‌شود که عزل شده ولی دولت خبرها را لاپوشانی کرده و تنها از طریق مجاری خود به اطلاع کانال‌های شخصی می‌رساند. روزنامه‌های مستقل با استفاده از منابع خود اخبار صحیح را درج می‌کنند.

وی گفت: هر گونه وابستگی در رسانه‌ها سبب می‌شود که روزنامه‌ها نتوانند مطالب واقعی را درج کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها