امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40836
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مصطفی کواکبیان دبیر روزنامه‌های غیردولتی کشور در مناظره امروز که با رویکرد بررسی نقش و عملکرد مطبوعات ایران برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مصطفی کواکبیان دبیر روزنامه‌های غیردولتی کشور در مناظره امروز که با رویکرد بررسی نقش و عملکرد مطبوعات ایران برگزار شد گفت: نکته‌ای که آقای انبارلویی به آن اشاره کرد باید در بحث آزاد مطرح شود.

وی افزود: دوستانی که اینجا هستند نه از فرهنگ مدرنیته حمایت می‌کنند و نه در ان شبهه ایجاد کردند.

کواکبیان تصریح کرد: ما باید وضعیت فعلی مطبوعات را مورد بررسی قرار دهیم و کسانی که شبهه ایجاد می‌کنند مسئله فعلی ما نیستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دبیر انجمن روزنامه‌های غیردولتی کشور با عضویت 25 روزنامه سیاسی است گفت: ما تنها حزبی هستیم که روزنامه داریم و کرکره ما همیشه بالا است و تنها در زمان انتخابات فعال نیستیم.

دبیر انجمن روزنامه‌های غیردولتی کشور با اشاره به مشکلات موجود در عرصه مطبوعات گفت: متأسفانه ما قانون جامعی که بتواند مطبوعات را پوشش دهد نداریم البته در برنامه چهار و پنجم این موضوع الزام شد اما در دستور کار قرار نگرفت که امیدواریم دولت یازدهم به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

کواکبیان خطوط قرمز توهمی و سلیقه‌ای را یکی دیگر از مشکلات موجود در مطبوعات دانست و تأکید کرد: متأسفانه این خطوط قرمز باعث شد که مطبوعات به صورت فله‌ای توقیف شوند که البته در دوره اخیر قوه قضائیه برخورد بهتری داشته است.

وی یکی دیگر از مشکلات مطبوعات کشور را حمله به مطبوعات دانست و گفت: ما همانطور که حمله به سوریه را محکوم می‌کنیم باید برخورد نامناسب با مطبوعات را هم محکوم کنیم.

کواکبیان گفت: عدم پاسخگویی مسئولان به اهالی مطبوعات یکی دیگر از مشکلات این عرصه است و متأسفانه مسئولان کشور هیچ گاه خود را با خبرنگاران داخلی مواجهه نمی‌کنند.

وی در ادامه افزود: اکثر مطبوعات فعلی دولتی هستند و در این بین مطبوعات غیردولتی امکان رقابت ندارند و همین وابستگی دولتی به نهادهای حکومتی و پول‌هایی که از این طریق می‌گیرند مشکلات زیادی را برای مطبوعات غیردولتی ایجاد کرده است.

کواکبیان کمبود کاغذ و کاهش تیراژ را یکی دیگر از مشکلات مطبوعات عنوان کرد و گفت: اگر ما حزب واقعی نداریم باید بپرسیم که مسئولین و دولتمردان در این 34 سال چه کرده‌اند، متأسفانه روزنامه‌‌های ما در بین 100 روزنامه پرتیراژ دنیا نیستند و این در حالی است که در ژاپن روزانه 80 میلیون روزنامه به چاپ می‌رسد.

وی افزود: تمام مطبوعات ما به 2 میلیون هم نمی‌رسد و متأسفانه قشر تحصیل‌کرده کشور هم روزنامه‌خوان نیستند و این در حالی است که سرانه مصرف کاغذ در کشورهای در یک روز برابر مصرف یک ساله ما است.

کواکبیان خودسانسوری و بداخلاقی در مطبوعات را مشکل جدی دیگر در این عرصه دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها