امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40843
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد افکار عمومی اسرائیل با اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد افکار عمومی اسرائیل با اقدام نظامی علیه سوریه موافق است، اما نه به دست ارتش اسرائیل، بلکه توسط آمریکا و کشورهای اروپایی.

در حالی که تمام نظرسنجی‌های انجام‌شده در آمریکا و اروپا نشان می‌دهد مردم این کشورها با اقدام نظامی علیه سوریه مخالف هستند، نتایج نظرسنجی‌ای که موسسه «گال هداش» انجام داده و در روزنامه «اسرائیل هیوم» منتشر شده، مشخص کرده که 66.6 درصد از اسرائیلی‌ها از اقدام نظامی آمریکا و اروپا علیه سوریه حمایت می‌کنند. تنها 17درصد از پاسخ‌دهندگان با چنین حمله‌ای مخالفت کرده‌اند.

72.8 درصد از این افراد اعلام کرده‌اند که از نظر آن‌ها چنین حمله‌ای انجام می‌شود، 15.8 درصد هم گفته‌اند که این حمله صورت نمی‌گیرد. 11.4درصد هم نسبت به آن ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

66.8درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نسبت به اینکه چنین حمله‌ای به کشیده شدن دامنه جنگ به اسرائیل منجر شود، ابراز نگرانی کرده‌اند. با این حال، 57.4درصد از این افراد گفته‌اند ارتش در پاسخ به این موضوع به اقداماتی محدود بسنده می‌کند و دخالت بیشتری در درگیری‌ها نمی‌کند. تنها 12.9درصد از این افراد گفته‌اند حمله به سوریه به جنگی تمام عیار در خاورمیانه می‌انجامد.

نظرسنجی‌ای هم که موسسه «معاگار موهوت» برگزار کرده و نتایج آن روز جمعه در روزنامه صهیونیستی «معاریو» منتشر شده، نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق اسرائیلی‌ها با حمله ارتش اسرائیل به سوریه مخالفند. 77 درصد این افراد گفته‌اند اسرائیل نباید در حمله به سوریه مشارکت کند و تنها یازده درصد گفته‌اند باید ارتش در این حمله نقش داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها