امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40865
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 212
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدکاظم انبارلویی در ادامه مناظره عصر امروز افزود: دوستان اشاره کردند که مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی محسوب ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدکاظم انبارلویی در ادامه مناظره عصر امروز افزود: دوستان اشاره کردند که مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی محسوب می‌شود اما من می‌گویم که این مطبوعات بعضی اوقات ستون پنجم دشمن به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: همان‌گونه که امام در اوایل انقلاب فرمودند بعضی از مطبوعات به دنبال فتنه‌انگیزی هستند و قبل از اینکه مردم به آنها برخورد کنند مسئولان جلوی آنها را بگیرند.

انبارلویی تأکید کرد: امام می‌گفتند مطالب را آزاد بنویسید اما توطئه نکنید، مطبوعات باید در نوشتن آزاد باشند اما در این میان برخی‌ها مقاصد شرق و غرب را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هم در زمانی که این مطبوعات ستون پنجم در اوج شرارت‌ها به سر می‌بردند گفتند که این مطبوعات همان کاری را می‌کنند که رادیو و تلویزیون‌های بیگانه در حال انجام دادن هستند.

وی تأکید کرد: که مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی قبول دارد اما معتقد است که اگر این مطبوعات فتنه‌انگیزی کنند ستون پنجم دشمن هستند و باید با آنها برخورد شود.

سردبیر روزنامه رسالت در ادامه از کواکبیان پرسید آقای کواکبیان بگوید که با توجه به اصل 24 قانون اساسی وظیفه مطبوعات چیست و چگونه می‌شود که مطبوعات ستون پنجم هستند.

کواکبیان در پاسخ به انبارلویی گفت: ما هم می‌‌گویم اگر مطبوعات ستون پنجم بودند باید با آنها برخورد شود اما با یک چوب نمی‌توان همه را زد.

وی ادامه داد: برخورد فلّه‌ای که با مطبوعات صورت گرفته کار خوبی نبود ما باید جدا جدا به مسائل آنها رسیدگی می‌کردیم.

کواکبیان ادامه داد: مسئله را به اینجا نکشانیم که در زمان امام همچنین اتفاقاتی افتاد ما باید بپذیریم که اگر مطبوعات به وظیفه خود عمل کنند به خیلی‌ها بر می‌خورد.

وی تأکید کرد: یک موقعی است که به اساس نظام، اساس دین، مراجع مسلم تقلید توهین می‌شود که در این مورد قانون مجازات را مشخص کرده است اما اکنون برخی برخوردها سلیقه‌ای است.

کواکبیان ادامه داد: فلان مسئول تحمل انتقاد ندارد و دستور به توقیف رسانه می‌دهد.

انبارلویی با تذکر به کواکبیان عنوان کرد که هیچ رسانه‌ای به این شکل که برخورد سلیقه‌ای باشد توقیف نشده است.

کواکبیان در ادامه افزود: نمونه این برخوردها سال گذشته با روزنامه‌ای انجام شد که همزمان با سالگرد دفاع مقدس کاریکاتوری را منتشر کرده بود، در این میان نمایندگان بدون آنکه حتی کاریکاتور را دیده باشند نامه‌ای در محکومیت آن امضا کردند و خواستار برخورد قاطع با آن شدند اما در پایان این روزنامه در دادگاه تبرئه شد.

کواکبیان تأکید کرد: ما مخالف برخورد قانونی با مطبوعات نیستیم اما می‌گوییم این برخوردها نباید دوگانه باشند. خودمان نیز گاهی دست به خودسانسوری می‌زنیم اما نباید یک چوب برداریم و بالای سر مطبوعات بایستیم.

صفی‌زاده نیز بعد از صحبت‌های کواکبیان با اشاره به مطلبی که حیدری مجری مناظره به عنوان شنیده عنوان کرده بود افزود: من به این گفته شما اعتراض دارم چرا که وقتی ما می‌گوییم مطبوعات نباید گمانه‌زنی کنند شما هم نباید می‌گفتید که شنیده شده معاون مطبوعاتی قرار است در سمت خود ابقاء شود. باید گفت که ایشان با نفر قبل از خود فرقی نداشته و هر دو همسو با دولت‌های نهم و دهم حرکت می‌کردند.

صفی‌زاده با اشاره به سخنان موسوی در مورد اردوکشی خیابانی و مسائل سیاسی مطبوعات عنوان کرد: آقای موسوی از بحث خارج شدند و بحث را سیاسی کردند، آرای انتخاباتی و الکترونیکی را با مطبوعات هم‌تراز دانستند.

وی اشاره کرد چرا در خبرگزاری‌ که مسئولیت آن را آقای موسوی بر عهده دارد سال 84 در ساعت 19، 4 ساعت قبل از پایان رأی‌گیری بدون آنکه خبری از مبادی رسمی اعلام شود گفتند که فلان شخص پیروز انتخابات شده است.

صفی‌زاده تأکید کرد: زمانی که از امام و مقام معظم رهبری نقل قول می‌کنیم باید این نقل قول را به جا استفاده کنیم.

وی ادامه داد: معنی ندارد که در تعریف رسانه‌ها برسیم به اردوکشی خیابانی.

صفی‌زاده تأکید کرد: من به عنوان یک مبارز قبل از انقلاب می‌گویم که درست است که همه رسانه‌های بیگانه با ما عناد و دشمنی دارند اما یادمان نرود که در سال 57 مردم برای شنیدن بیانیه‌های امام به همین رسانه‌ها مراجع می‌کردند اگر امروز هم کسی در این رسانه‌ها حضور پیدا کند و به دفاع از آرمان‌های انقلاب بپردازد نباید به آن حمله کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها