امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40868
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌محمد صفی‌زاده مدیرمسئول روزنامه ابرار در ادامه مناظره امروز گفت: من ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌محمد صفی‌زاده مدیرمسئول روزنامه ابرار در ادامه مناظره امروز گفت: من می‌خواهم واقعیت‌هایی را بگویم؛ خود من به عنوان کسی که قائم‌مقام وزارت آموزش و پرورش بودم می‌دانم که مجلات رشد را به مدارس می‌دهند و آنها موظف هستند که این مجلات را در بین دانش‌آموزان توضیح کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم در مورد آمار کاغذ بگوییم بهترین کاغذ‌های گلاسه و مرغوبترین کاغذ‌ها در ایران صحافی می‌شود اما خرج بولتن‌هایی می‌شود که به نام مجله در تیراژی وسیع و با حجمی بالا برای تعریف از وزرا و کارهای ناتمام استفاده می‌شود و متأسفانه ضربه زیادی را به بیت‌المال می‌زند.

صفی‌زاده گفت: هیچ یک از این بولتن‌ها یک بار هم مطالعه نمی‌شود و تنها هزینه گسترده‌ای را در پی دارد.

مدیر مسئول روزنامه ابرار با اشاره به کمبود نیرو در مطبوعات گفت: متأسفانه ما خبرنگار و نویسنده حرفه‌ای کم داریم، نویسنده خوب باید تحلیل کند اما زمانی که برخی تحلیل‌ها به مذاق یک نفر خوش نیاید حتی اگر برخورد قضایی هم نشود تغییر تیتر را در پی دارد.

وی افزود: بدون شک در حال حاضر تمام تیترها یکسان است و آنچه که روزنامه‌ها را متمایز می‌کند در یادداشت و تحلیل است و در این در حالی است که ما افراد بسیاری داریم که بتوانند خوب بنویسند ما به شکل روزنامه‌ها کار نداریم بسیاری از مطبوعات ما محتوای خوبی دارد.

صفی‌زاده در ادامه تصریح کرد: فردی که یک مرتبه روزنامه‌ها را توقیف کرد در جایی رهبری کار او را گناه بزرگ دانست چرا که وی سابقه بدی را از جای گذاشته بود و حتی صدا و سیما هم آن را علنی کرد. بدون شک این فرد صلاحیت نظارت ندارد.

وی افزود: ما می‌توانیم روزنامه‌های پویایی داشته باشیم اما چگونه بخش خصوصی بدون پشتوانه مالی پیشرفت کند، روزنامه‌های دولتی خبرهای خود را از منابع مخصوص به خود می‌گیرد و پیشرفت می‌کند.

وی با اشاره به فاصله زیاد بین روزنامه‌های دولتی و غیردولتی گفت: برای مثال روزنامه‌ای که با نام همشهری توزیع می‌شود و باید درد دل و مشکلات مردم را مطرح کند چرا باید در یک مقطع خاص از یک مدیری تعریف و تمجید کند بدون شک همین موضوع مردم را رویگردان می‌کند.

در ادامه مناظره، مصطفی کواکبیان دبیر انجمن روزنامه‌های غیردولتی کشور گفت: بحث‌هایی که آقای انبارلویی مطرح می‌کند بحث‌های احمدی‌نژادانه است در حالی که احمدی‌نژاد رفته و همه چیز تمام شده است.

وی در ادامه گفت: من پس از عدم احراز صلاحیت خود روزه سکوت گرفته‌ام و وقتی که دست‌اندرکاران این برنامه از من دعوت کرده‌اند به من گفتند بیا و این روزه را افطار کن.

کواکبیان با اشاره به یکه‌تازی صدا و سیما گفت: چه ایرادی دارد که شبکه های خصوصی فعالیت داشته باشند و صدا و سیما یکه‌تازی نکند البته کارهایی که رسانه ملی داشته قابل تقدیر است اما چرا باید مردم به سمت شبکه‌های همچون VOA، FARSI1  و MANOTO گرایش پیدا کند، شبکه‌هایی که فرهنگ نامطلوبی دارد.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری تصریح کرد: ما باید به مدیران خود در چارچوب ضوابط قانونی اعتماد کنیم، واقعیت این است که انحصار‌طلبی و تمامیت خواهی وجود همه ما را فرا گرفته و گاهی اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد.

وی افزود: همه ما می‌خواهیم بگوییم که حامی اسلام و ولایت هستیم، مدیر مسئول‌ها از 10 فیلتر برای رسیدن به این سمت گذر می‌کنند اما وقتی به تعبیر آقای موسوی برخی از مطبوعات پایگاه دشمن می‌شوند پس باید به این نتیجه برسیم که فیلترها خوب عمل نکردند.

کواکبیان با اشاره به اظهارات مدیر مسئول خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه برخی از روزنامه‌ها از شهرام جزایری پول می‌گرفتند گفت: متأسفانه ساختار ما باعث شده که برخی به سمت مجیز‌گویی بروند.

وی افزود: من پول سپاه را ندارم و نمی‌توانم با رسانه‌های آن رقابت کن به همین جهت باید سازوکارهای دیگری را به کار بگیریم.

کواکبیان با اشاره به دیدارهای رهبری با شعرا، قاریان و بسیاری دانشجویان گفت: آرزو به دلمان مانده تا یک بار مدیر مسئول روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها نشستی را با رهبری داشته باشند و مشکلات را در میان بگذارند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها