امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40869
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس راجع به نکاتی که سایر شرکت‌کنندگان در مناظره ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس راجع به نکاتی که سایر شرکت‌کنندگان در مناظره در مورد مطبوعات و مسائل مشکلات مالی آنها عنوان کردند، گفت: دوستان ما به این مسئله توجه کنند که اکنون در دکه‌های روزنامه‌فروشی چند روزنامه اصلاح طلب و چند روزنامه اصولگرا وجود دارد.

وی با اشاره به تعطیلی روزنامه وطن امروز به دلیل مشکلات مالی و کم شدن صفحات روزنامه‌های رسالت و کیهان گفت: کدام یک از روزنامه‌های اصلاح طلب به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده‌اند، در این میان حتی به تعداد صفحات آنها نیز اضافه شده است.

موسوی با بیان اینکه شنیده است که به زودی رسانه‌ای اصلاح‌طلب با 36 صفحه به روی دکه خواهد آمد، گفت: دوستان می‌گویند از دولت و دستگاه‌های مختلف پولی نمی‌گیرند پس مشخص کنند که این پول‌ها از کجا می‌آید.

وی با اشاره به اینکه تعداد تیراژ روزنامه‌های اصلاح‌طلب کم است، گفت: طبیعی است که وقتی شما می‌خواهید یک صدا را در 20 روزنامه عنوان کنید تیراژ شما به دلیل استقبال مردم کاهش یابد.

موسوی با اشاره به اظهارات انبارلویی در مورد حوادثی که در گذشته از سوی برخی مطبوعات رخ داده است، گفت: اینکه ما این حوادث را دوباره ذکر می‌کنیم به این دلیل است که نمی‌خواهیم مشکلات بار دیگر تکرار شود، بحث ما بر سر رسانه‌های معتدل مانند رسانه‌های آقایان راه‌چمنی و کواکبیان نیست بلکه در مورد رسانه‌های افراطی صحبت می‌کنیم.

وی با اشاره به چاپ مقاله‌ای در روزنامه‌های دوم خردادی از سوی اکبر گنجی با عنوان فقر و مسکنت اعتدال که با بدترین ادبیات نوشته شده بود اعتدال را به چالش کشید، افزود: در این مقالات با بدترین ادبیات با عنوان عالیجناب سرخپوش به آقای هاشمی حمله شد در حالی که امروز از او به عنوان فرد معتدل تعریف می‌شود.

در ادامه انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت با اشاره به توهین‌هایی که به احمدی‌نژاد در رسانه‌ها صورت می‌گیرد، گفت: این توهین‌ها اصلا منصفانه نیست، قرار بر این بود که بحث امروز ما بر سر انحراف مطبوعات باشد.

وی افزود: در همان تحقیقاتی که حوزه علمیه قم انجام داده چندین مورد شبهه‌افکنی در مورد روزنامه‌های همبستگی و مردم‌سالاری عنوان شده است.

انبارلویی با اشاره به چاپ مقاله‌ای از بهروز خلیلی از چریک‌های فدایی خلق در روزنامه مردم‌سالاری افزود: این فرد در دوره اصلاحات و در روزنامه مردم‌سالاری بحث عبور از خاتمی و خروج از نظام را مطرح می‌کند.

صفی‌زاده نیز افزود: شما توضیح دهید که در زمان دولت قبل روزنامه‌نگارها و خبرنگارهای چه روزنامه‌هایی به سفرها اعزام می‌شدند و یا از آنها تقدیر می‌شد. چرا از همین آقای کواکبیان به عنوان منتقد تقدیر نکردند.

وی ادامه داد: اینکه آقای موسوی مثال‌هایی در مورد تعطیلی روزنامه‌های اصولگرا می‌زنند باید گفت روزنامه وطن امروز و روزنامه هفت صبح در زمان دولت با تعداد صفحات بالا و کاغذهای گلاسه و هزینه‌های هنگفت چاپ می‌شدند اما زمانی که دولت از سر کار رفت بودجه این روزنامه‌ها نیز قطع شد و طبیعتا روزنامه‌ها تعطیل شدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها