امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40870
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در ادامه مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که هم‌اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است، نمایندگان برخی از رسانه‌ها و مطبوعات ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در ادامه مناظره عملکرد مطبوعات در ایران که هم‌اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است، نمایندگان برخی از رسانه‌ها و مطبوعات کشور سؤالات خود را از میهمانان حاضر پرسیدند.

مجید کمالی‌زاده خبرنگار نسیم آنلاین با طرح سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه دولت رسانه‌هایی دارد که از آن تعریف می‌کند، این نکته ناجوانمردانه است وقتی تمامی رسانه‌ها با یک هجمه اقدامات دولت را زیر سؤال ببرند از صفی‌زاده خواستار پاسخ‌گویی شد.

سیدمحمد صفی‌زاده، مدیر مسئول روزنامه ابرار در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: در دولت نهم و دهم غیر از دو روزنامه که منتقد دولت بودند باید گفت که تمامی روزنامه‌های دیگر مدافع دولت بودند چرا که بنا بر رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از دولت حرکت می‌کردند و عدول از این موضوع کار را به قوه قضاییه می‌کشاند.

در ادامه مصطفی کواکبیان مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری در پاسخ به سؤال عاطفه آریان کارشناس ارشد علوم ارتباطات مبنی بر اینکه مسائل اقتصادی روزنامه‌ها مرتفع شود آیا مشکلی نخواهد بود، ابراز داشت: معتقد نیستم که تنها راه حل مجموعه مشکلات مطبوعات این است که از لحاظ اقتصادی تأمین شود اما این مسئله بر عملکرد مطبوعات بالاخره تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم دوره‌های آموزشی حرفه‌ای ایجاد کنیم بدون شک مستلزم فراهم سازی امکانات ویژه‌ای نیز هستیم.

کواکبیان با اعلام اینکه مشکلات به خود دست‌اندرکاران مطبوعات برمی‌گردد یادآور شد: اصلاً خود مدیران مسئول چقدر حرفه‌ای انتخاب شده‌اند.

کواکبیان با اعلام اینکه برخی مدیران فنی و مهندسی خوانده‌اند ابراز داشت: 5 درصد مدیران فنی و مهندسی هستند و 15 درصد علوم سیاسی خوانده‌اند این در حالی است که این امر در اروپا رابطه عکس دارد.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری بیان داشت: انتظار داشتیم برخی از آقایان در این مناظره حضور داشتند و پاسخگو می‌شدند اما برخی دوست دارند که یک طرفه در صدا و سیما حاضر شوند و صحبت کنند و پاسخگو نباشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها