امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40874
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، دقایقی پیش درگیری خشونت‌آمیزی بین اعضای اخوان و اهالی شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، دقایقی پیش درگیری خشونت‌آمیزی بین اعضای اخوان و اهالی شهر دمنهور به وقوع پیوست و خیابان الجمهوریه و اطراف مجتمع بانک‌ها به میدان جنگ تبدیل شد و افراد درگیر از سلاح‌های سرد و چماق علیه یکدیگر استفاده می‌کردند.

بر اساس این گزارش، این درگیری‌ها به دنبال برگزاری تظاهرات اخوان از مسجد عمر بن عبدالعزیز و السد العالی در شهر دمنهور به وقوع پیوست.

بر پایه این گزارش، نیروهای پلیس در البحیره نیز به طور گسترده در میادین اصلی مستقر شده‌اند تا از وقوع هر گونه درگیری و هرج و مرج ممانعت کرده و با هر گونه اقدامات خرابکارانه مخل امنیت عمومی مقابله کنند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش مصر با شلیک هوایی در نزدیکی میدان سفنکس مانع آن شدند تا اعضای جنبش احرار که در مقابل مسجد المغفره تجمع کرده بودند، به این میدان نزدیک شوند.

در همین رابطه، نیروهای امنیت مرکزی شروع به شلیک گاز اشک‌اور و پراکنده کردن تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌های اطراف کردند.

اخوان المسلمین پیش از این طی فراخوانی از مردم  و طرفداران خود خواسته بود در جمعه امروز تحت عنوتن جمعه سرنوشت ساز و بازپس‌ گیری انقلاب تظاهرات کنند.

وزارت کشور مصر امروز همزمان با برگزاری تظاهرات اخوان‌المسلمین طرفداران مرسی را به استفاده از گلوله جنگی برای آنچه "مقابله با خشونت‌" خواند، تهدید کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها